10 wskazówek, które musisz przeczytać, aby natychmiast zwiększyć grono fanów

Wyświetlenia 7

Jeśli jesteś muzykiem indie, bez wątpienia masz dużo na głowie i na talerzu. Jestem pewien, że na samym szczycie Twojej niekończącej się listy rzeczy do zrobienia znajduje się dręczące pytanie… Jak możesz pokazać swoją muzykę większej liczbie ludzi i zwiększyć grono fanów?

Cóż, na szczęście dla ciebie, istnieją sprawdzone techniki, aby to zrobić! Sprawdź tę listę wskazówek i pamiętaj, aby skomentować wszelkie wskazówki, które przegapiłem, aby inni ludzie mogli skorzystać z tego, co już wiesz!

1. Potrzebujesz fanów, którzy przyciągną nowych fanów

Możesz wykorzystać istniejące grono fanów, aby zwiększyć grono fanów! Potrzebujesz, aby Twoi fani byli tak wciągnięci w Twoją muzykę, aby pokazywali ją swoim znajomym i polecali innym. Mogę być stronniczy, ponieważ pomagam niezależnym raperom w promocji, ale ciągle nakręcam ludzi na nową muzykę. Na przykład chcę, żebyś sprawdził Sope zatrzymał się już teraz. Ale pamiętaj, aby wrócić, ponieważ przeczytanie połowy jednej wskazówki nie zaprowadzi cię daleko!

Jeśli możesz oczarować swoich fanów swoją muzyką, treściami w mediach społecznościowych, marką i historią, podzielą się tym ze swoimi przyjaciółmi. To naturalne. To niezawodny sposób, aby Twoja muzyka szybko dotarła do większej liczby osób.

2. Pracuj nad swoją grą na YouTube.

Chcesz poprawić jakość swoich teledysków. Jest to coś, nad czym zawsze powinieneś pracować, a to z pewnością pomoże ci zdobyć więcej fanów. Pamiętaj też, aby podczas przesyłania filmu wideo korzystać z miejsca na tagi w serwisie YouTube i używać w tytule i opisie słów, które przyciągną uwagę widzów.

Warto przeczytać!  King T3Z ft. Pe$o – GrownMan Business (prod. Rick Tha Rular/Music Video/iTunes/Spotify)

3. Zarejestruj się w DistroKid

DistroKid to platforma, która pomaga publikować muzykę na innych platformach, takich jak Spotify i Deezer. Rejestracja będzie kosztować 19,95 USD. To jest naprawdę dobra zmiana. Jeśli poważnie myślisz o swojej muzyce i zwiększaniu grona fanów, czasami musisz wydać trochę pieniędzy, aby to zrobić.

Naprawdę wydałeś dzisiaj 40 dolarów na lunch… możesz wydać 20 dolarów na publikację i promocję swojej muzyki

4. Przejmij kontrolę, organizuj własne koncerty

To kolejne miejsce, w którym będziesz musiał wydać trochę pieniędzy, ale jeśli zbierzesz kilka aktów razem, możesz podzielić koszty. Możesz także pobierać opłaty za bilety, aby pokryć część kosztów.

Jeśli poświęcisz czas na zorganizowanie dla siebie większych, lepszych koncertów, ludzie zaczną to zauważać. I możesz występować na żywo, a o to w tym wszystkim chodzi!

5. Strumień pasywnego dochodu dla każdego?

Do tej pory, jeśli nauczyłeś się czegoś z tego bloga, naprawdę mam nadzieję, że MUSISZ mieć stronę internetową do promowania swojej muzyki. Wiesz do czego jeszcze świetnie nadaje się strona internetowa? Sprzedaż towarów! Możesz zarejestrować się w Printify i dodać stwórz gadżet ZA DARMO (wiem, że podoba ci się ten pomysł!). Następnie od czasu do czasu promujesz gadżet w mediach społecznościowych i jeśli jest wystarczająco fajny, ludzie w naturalny sposób to sprawdzą. To przyniesie trochę forsy i sprawi, że twoje imię się tam pojawi.

Warto przeczytać!  Virgø niczego nie ukrywa w nowym singlu „Young Spirit”

6. Zainwestuj w jakąś promocję

Oj wiem! Brzmi szalenie prawda? Ale raperzy, którzy wymyślają pieniądze na promocję, to raperzy, którzy najprawdopodobniej zostaną zauważeni. Wiem, że niektórzy z was myślą, że chcą, aby wasza muzyka i talent mówiły same za siebie, prawda? Ok, kto dokładnie docenia twoją muzykę i talent, jeśli nie wie, kim jesteś? Właśnie, nikt.

Możesz więc albo poświęcić czas na promowanie swojej muzyki i przesyłanie jej na blogi, listy odtwarzania itp. Możesz też zapłacić komuś, kto zrobi to za Ciebie.

**JEŚLI POTRZEBUJESZ JAKICHŚ POMYSŁÓW NA TEMAT PROPONOWANIA BLOGÓW LUB PROMOWANIA WŁASNEJ MUZYKI, SPRAWDŹ TE DWIE KSIĄŻKI NAPISANE PRZEZ CIEBIE.

7. Współpracuj z innymi artystami

Jednym z głównych powodów, dla których artyści współpracują ze sobą, jest wykorzystanie publiczności. Jeśli wydasz utwór z innym artystą, jego fani prawdopodobnie go obejrzą i BAM! Natychmiastowe, nowi fani dla Ciebie!

8. Bądź naprawdę INNY

Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach raperzy boją się być inni. Jest wielu raperów, którzy brzmią tak samo. Ale CHCESZ się wyróżniać. Chcesz, aby ludzie natychmiast wiedzieli, że słuchają Twojego utworu, gdy usłyszą Twój charakterystyczny dźwięk. To świetny sposób na zdobycie większej liczby fanów, ponieważ ludzie są zmęczeni tym samym, starym, starym.

Warto przeczytać!  GhostFace600 – Tugg Melodies Ape Colors (składanka/audio/iTunes/Spotify)

9. Zdobywaj przyjaciół, a nie fanów

Wraz z wprowadzeniem mediów społecznościowych raperom jest teraz łatwiej niż kiedykolwiek budować społeczność wokół swojej muzyki. Upewnij się, że odpowiadasz na komentarze, potwierdzaj, że fani lubią wiele Twoich rzeczy, komunikuj się z fanami.

10. Zawsze informuj swoich fanów na bieżąco

Robisz sobie przerwę od muzyki? Masz świetny pomysł na rebranding? Pamiętaj, aby informować swoich fanów. Przygotuj ludzi na to, co nadchodzi i nie zapomnij podzielić się informacjami o swoim życiu, celach i marzeniach. To sprawia, że ​​wydajesz się bardziej przystępny, a ludzie to lubią!

Więc masz to. 10 wskazówek, które z pewnością pomogą Ci zwiększyć grono fanów

Teraz śmiało i wdrażaj je. Nie mówię, żeby robić to wszystko, ale odrobina każdego dnia robi dużą różnicę w czasie.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? CZY MASZ JAKIEŚ WSKAZÓWKI, KTÓRE MOŻESZ PODZIELIĆ SIĘ Z KLASĄ? KOMENTARZ PONIŻEJ.

SPRAWDŹ TEN ARTYKUŁ O ROZWOJU NA LEPSZEGO RAPERA

Zapisz się do naszego newslettera!

Źródło