2sty wraca do tworzenia muzyki

Po kilkuletniej abstynencji muzycznej 2sty zapowiada nowy album oraz informuje czym zajmował się przez ostatni czas.

Dla nowych słuchaczy 2sty może być postacią dość anonimową. Przypomnijmy, że były reprezentant Prosto zaznaczył swoją obecność jako producent bitów na debiutancki album Małpy, pierwszy legal Kękego, współpracy z Quebonafide przy jego blendtapie – Elektryka.

Niektórzy mogą go również znać jako twórca blendu „Ona tańczy dla mnie” z gościnnym udziałem Soboty i zespołu Weekend. Oprócz tego 2sty ma na koncie kilka wydanych albumów, z czego najlepiej odebranym przez fanów był materiał z 2013 roku, wydany przez Urban Records. Mogliśmy na nim uświadczyć ówczesną czołówkę sceny w postaci takich raperów jak: HuczuHucz, Bonson, W.E.N.A czy O.S.T.R.
O nowych muzycznych planach raper poinformował za pośrednictwem swojego Instagrama:

„Dlaczego cieszę facjatę? Ponieważ po długim okresie muzycznej abstynencji będę miał szansę znowu wydać płytę. Okres bez tworzenia muzyki był dla mnie bardzo produktywny. Rozwijałem swoje zainteresowania, które przekułem w profesję, założyłem rodzinę, odnalazłem spokój i stałem się mądrzejszym człowiekiem, który mógł na luzie obserwować to, co dzieje się dookoła. Dlatego jeśli posłuchasz mojej płyty to fajnie, jeśli nie, to też fajnie, bo nic w życiu nie cieszy tak, jak możliwość podejmowania własnych wyborów. Dziękuję mojej nowej wytwórni @warnermusicpoland i do usłyszenia już za chwilę!”

Z udostępnionego wpisu możemy dowiedzieć się, że podczas nieobecności na scenie muzyk rozwijał swoje pozamuzyczne zainteresowania oraz założył rodzinę. Raper wydaje się mieć poukładane życie i tymi pozytywnymi akcentami chce podzielić się ze swoimi słuchaczami na nowym materiale.

Warto przeczytać!  Zamieniony w terminatora: koleś atakuje samochód mężczyzny po tym, jak przyłapał swoją dziewczynę w środku na zdradzie!

Album powstaje pod opieką Warner Music Poland, co również w przypadku 2stego jest nowością. Wcześniejsze jego albumy wydawane były niezależnie lub ukazywały się w Urban Records oraz Prosto Label.