Afro Nation Festival debiutuje w USA, Burna Boy i WizKid jako headliner Miami 2023

#image_title

Polecany film HipHopWired

BLISKO

Źródło: AFRO NATION / AFRO NATION

Największy afrobeaty święto zbliża się do Stanów Zjednoczonych. Po udanych festiwalach w Afryce, Europie i na Karaibach, naród afro robi kolejny krok z Afro Nation Miami 2023.

AFRO NATION MIAMI 2023

Źródło: AFRO NATION / AFRO NATION

Podczas inauguracyjnego festiwalu w Miami wystąpią wschodzące nigeryjskie supergwiazdy Rema i Asake, legenda dancehallu Beenie Man, wschodzące gwiazdy afrykańskie CKay, BNXN i Black Sherif, francuski raper Franglish i wielu innych. Rzucając szczególne światło na wschodzący gatunek amapiano, narodzony w Afryce Południowej, Afro Nation Miami przedstawia scenę Piano People, na czele której stoją Major League DJZ i Uncle Waffles, i zawiera wiele innych najbardziej ekscytujących nazwisk tego gatunku.

Festiwal jest kontynuacją przełomowego 2022 roku Afro Nation, który od momentu powstania w 2019 roku stał się głównym twórcą smaku i orędownikiem muzyki afrykańskiej. Portimáo w lipcu dla drugiego w historii Afro Nation Portugal, z headlinerami, w tym WizKid, Burna Boy i Megan Thee Stallion. Na początku roku ten innowacyjny festiwal zadebiutował w Ameryce Północnej z Afro Nation Puerto Rico. Festiwal zakończył 2022 rok Afro Nation Ghana 2022 w Akrze, pierwszym wydarzeniem Afro Nation w Ghanie od 2019 roku.

Warto przeczytać!  Jak kupić bilety na bal gubernatorów 2023

Festiwale Afro Nation mają na celu zapewnienie globalnej platformy dla muzyki z Afryki i jej diaspory. Ponadto Afro Nation współpracuje z BBC Radio 1xtra i Official Charts Company, aby organizować cotygodniowy brytyjski program Afrobeats Chart Show, aw 2022 roku Afro Nation we współpracy z Billboard przedstawił pierwszą w historii amerykańską listę Afrobeats Chart. Z kolejnymi kamieniami milowymi do przekroczenia i wieloma niezapomnianymi setami w najbliższej przyszłości, Afro Nation jest przygotowany do rzucenia jeszcze jaśniejszego światła na niektórych z najbardziej ekscytujących artystów współczesnej muzyki.

Afro Nation Ghana

Źródło: Ernest Ankomah/Getty

Możesz odwiedzić https://usa.afration.com/, aby kupić bilety i wyświetlić pełne informacje o festiwalu.

Źródło