Autobusy migrantów przyjeżdżają do domu Kamali Harris w Wigilię

#image_title

Kilka autobusów wypełnionych migrantami przewieziono i wysadzono w domu wiceprezydenta Kamali Harris w Wigilię Bożego Narodzenia. Byli wśród nich osoby ubiegające się o azyl z Ekwadoru, Kuby, Nikaragui, Wenezueli, Peru i Kolumbii. Nie jest jasne, kto ich tam wysłał, chociaż gubernator Teksasu Greg Abbott wziął na siebie odpowiedzialność za podobne działania w przeszłości.

Wolontariuszka Migrant Solidarity Mutual Aid Network, Amy Fischer, omówiła sytuację z CNN. Powiedzieli, że organizacja pozarządowa pracująca na granicy w Teksasie ostrzegła ich przed przybyciem migrantów.

„Społeczność DC wita autobusy z Teksasu za każdym razem, gdy przyjeżdżają od kwietnia. Wigilia i mroźna pogoda nie różnią się niczym” – powiedziała. „Zawsze witamy tu ludzi z otwartymi ramionami”.

Demokratyczny kandydat na prezydenta (i przyszły wiceprezydent USA) senator USA Kamala Harris (D-CA) przemawia na Narodowym Forum ds. Płac i Ludzi Pracy: Tworzenie gospodarki, która działa dla wszystkich w Enclave, Las Vegas, Nevada, 27 kwietnia 2019 r. Sześciu kandydatów na prezydenta Demokratów 2020 wzięło udział w forum zorganizowanym przez Service Employees International Union i Center for American Progress Action Fund, aby podzielić się swoją polityką gospodarczą. (Zdjęcie autorstwa Ethana Millera/Getty Images)

Warto przeczytać!  Boosie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat muzyki Jaya-Z

Jeśli chodzi o stanowisko Białego Domu w sprawie tego ruchu, rzecznik Abdullah Hasan określił je jako „okrutne” i „niebezpieczne”.

„Gubernator Abbott porzucił dzieci na poboczu drogi w temperaturach poniżej zera w Wigilię bez koordynacji z władzami federalnymi lub lokalnymi” – powiedział Hasan.

Kontynuował: „Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, jesteśmy gotowi współpracować z każdym – zarówno republikaninem, jak i demokratą – nad prawdziwymi rozwiązaniami, takimi jak kompleksowa reforma imigracyjna i środki bezpieczeństwa granic, które prezydent Biden wysłał do Kongresu pierwszego dnia urzędowania, ale te gry polityczne niczego nie dają, a jedynie zagrażają życiu”.

Abbott potwierdził, że we wrześniu wysłał autobusy z migrantami do rezydencji Harrisa.

[Via]

Źródło