„Avatar: The Way of Water” potrzebuje 2 miliardów dolarów w kasie, aby wyjść na zero

Polecany film HipHopWired

BLISKO

Źródło: 20th Century Studios / 20th Century Studios

Po ponad dekadzie oczekiwania, Avatar: The Way of Water ma trafić do kin w przyszłym miesiącu, a wraz z nim pojawiają się niezwykle wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o wpływy ze sprzedaży biletów.

Według Variety wyczekiwany film Jamesa Camerona musi pobić rekordy kasowe tylko po to, aby budżet się wyrównał, ponieważ najwyraźniej sam film kosztował aż 2 miliardy dolarów. Zgadza się, Avatar 2 musi stać się trzecim z czwartym najbardziej dochodowym filmem, aby dopasować budżet produkcyjny, i są szanse, że nie wydarzy się to przez jakiś czas.

Cameron najwyraźniej powiedział kierownictwu Disneya i 20th Century Studios, że jego budżet na kontynuację był tak wysoki, że stanowił „najgorszy przypadek biznesowy w historii kina”. Według szacunków reżysera „trzeba być trzecim lub czwartym najbardziej dochodowym filmem w historii. To jest twój próg. To twój próg rentowności”.

Warto przeczytać!  O konwersji: ta muzułmańska laska trzyma!

Na aktualnej liście najbardziej dochodowych filmów na świecie (bez uwzględnienia inflacji) oryginalny „Avatar” Camerona z 2009 roku zajmuje pierwsze miejsce z 2,9 miliarda dolarów. „Avengers: Koniec gry” Disneya jest na drugim miejscu z 2,7 milionami dolarów, podczas gdy „Titanic” Camerona pozostaje na trzecim miejscu z 2,1 miliarda dolarów. Według Camerona oznacza to, że jeśli „Avatar: The Way of Water” chce wyjść na zero, będzie musiał wyprzedzić „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” (2,07 miliarda dolarów) lub „Avengers: Infinity War” (2,05 dolara). miliardów) odpowiednio w czwartym lub piątym miejscu.

Tak, nie jesteśmy całkowicie pewni, że Avatar: The Way of Water osiągnie ten kamień milowy w ciągu pierwszych kilku miesięcy od premiery. Gdyby Cameron uderzył, gdy żelazo Avatara było rozgrzane do czerwoności i wypuścił kontynuację w ciągu pięciu lat od premiery oryginalnego filmu, może miałby szansę. Ale czekanie 13 lat na wydanie kontynuacji mogło nie być najlepszą drogą. Kto wie, czy seria Avatar nadal ma tych zagorzałych fanów, którzy pomogli uczynić ją najbardziej dochodowym filmem wszechczasów.

Warto przeczytać!  Meyhem Lauren z udziałem Westside Gunn „Trigger Point Therapy”, Rich Homie Quan „Money” i więcej | Codzienne wizualizacje 22.02.22

Mimo to wszyscy wiemy, że Avatar: The Way of Water zdominuje kasę po premierze 16 grudnia, ale osiągnięcie tego poziomu 2 miliardów dolarów może okazać się trudne w przypadku usług przesyłania strumieniowego i innych, które są łatwo dostępne dla publiczności.

Sprawdź najnowszy zwiastun filmu Avatar: The Way of Water poniżej i daj nam znać, czy James Cameron może liczyć na twoje pieniądze, które pomogą jego filmowi przekroczyć granicę 2 dolarów w sekcji komentarzy.