BeenOfficial i Adwerdz ponownie łączą się, by wydać „America’s on Drugs II: America’s Still on Drugs (przegląd EP)

#image_title

To trzecia EP-ka BeenOfficial, emcee z Bronxu. Pojawi się zimą 2015 roku wraz z jego pierwszym singlem „Why U Lie? (YU Lie?)”, dopiero 5 lat później wydał swoją debiutancką EP-kę God’s Jewelry, wykorzystując ten czas na wydanie większej liczby piosenek, aby wzbudzić oczekiwania i ostatecznie kilka miesięcy później w formie of America’s on Drugs. Ale ponieważ druga rocznica tego ostatniego zbliża się powoli i pewnie, sam mężczyzna powraca w formie kontynuacji zaledwie kilka dni po Bożym Narodzeniu.

Intro zaczyna się od krótkiego, ale surowego ponownego przedstawienia się dla tych, którzy nie wiedzą, podczas gdy „Can’t Get Away” ma bardziej opartą na samplach rozbłysk pułapki, patrząc wstecz na dni, kiedy był przygnębiony i jak sobie radził lepiej ostatnio. SC Money przyłącza się do luksusowego utworu „Life or Death”, wypluwając to gówniane gówno tuż przed „HWTC (Heavy Wears The Crown)” z instrumentalnym boom bapem, który mówi o tym, jak być teraz po swojemu.

Warto przeczytać!  Blueface aresztowany za usiłowanie zabójstwa, powierzchnie wideo z rzekomej strzelaniny

SC Money powraca po raz ostatni w formie „I’m Working”, gdzie obaj szczegółowo opisują, że dołożyli to do rytmu, który przypomina ten z mojego ulubionego kawałka Slaughterhouse „Microphone”, podczas gdy przedostatni utwór „Got a Gun” powraca do boom bapu, potwierdzając, jak szalone są jego partie. Outro jest tak samo krótkie i surowe jak intro, z wyjątkiem tekstu dotykającego tych, którzy nie wiedzą, jak to jest mieć nagrodę za głowę i myśleć o pieniądzach, które zamierza zebrać podczas jazdy autostradą.

To naprawdę świeże słyszeć, jak bardzo ten facet rozwinął się jako artysta w ciągu ostatnich 7 lat, ponieważ tak odjechana, jak jego ostatnia EP-ka, America’s on Drugs II: America’s Still on Drugs jest dla mnie dalszym dowodem na to, że ewolucja tak samo, jak poprzednik, prawie parę lat temu. Tekstowo motywy handlu narkotykami są silniejsze niż wcześniej, a produkcja Adwerdz nadal czerpie z boom bap & trap, utrzymując zdrową równowagę.

Warto przeczytać!  Tr3yway6k – Powiedz mi, dlaczego (teledysk)

Ocena: 7/10

Źródło