Brittney Griner przetransportowana do „surowej” rosyjskiej kolonii karnej

GRATIS BRITTNEY GRINER

Zawodniczka WNBA odsiaduje 9-letni wyrok za granicą po tym, jak władze znalazły naboje z e-papierosami w jej bagażu na moskiewskim lotnisku. W najnowszej aktualizacji została przewieziona do kolonii karnej, gdzie miała odbyć karę. AP donosi, że zakład znajduje się w „odległej” lokalizacji w Mordowii.

Obrońcy praw człowieka twierdzą, że ta konkretna kolonia karna znana jest z surowych warunków i brutalnych przestępców. Gazeta podaje również, że więźniowie przebywają w barakach i wykonują pracę fizyczną za symboliczne wynagrodzenie.

Rosyjska dziennikarka i obrończyni praw człowieka Zoya Svetova powiedziała: „W Rosji Mordowia jest znana jako„ kraina więźniów ”. Jego kolonie wywodzą się bezpośrednio z obozów z czasów stalinowskich i mają reputację szczególnie surowych”.

Warto przeczytać!  Snoop Dogg i Master P ujawniają nową nazwę swojej marki płatków śniadaniowych

Adwokaci BG Maria Błagowolina i Aleksander Bojkow pojechali ją odwiedzić w kolonii karnej. Powiedzieli: „”Brittney radzi sobie tak dobrze, jak można było się spodziewać i stara się pozostać silna, gdy dostosowuje się do nowego środowiska”.

Od 17 lutego Brittney jest przetrzymywana w Rosji. Brittney przyznała, że ​​przez pomyłkę spakowała wkłady do vape w swoim bagażu. Jej obrona argumentowała, że ​​przepisano jej marihuanę na ból. 4 sierpnia została uznana za winną zarzutów narkotykowych i skazana na dziewięć lat więzienia w Rosji.

15 sierpnia zespół obrony Brittney złożył apelację, argumentując, że jej wyrok był nadmierny. Rząd Stanów Zjednoczonych uznał Brittney za „bezprawnie zatrzymaną” i zaoferował zamianę więzienia w zamian za jej uwolnienie. NPR donosi: „Waszyngton zaoferował uwolnienie Viktora Buta, rosyjskiego handlarza bronią, który odsiaduje 25-letni wyrok w USA i kiedyś zyskał przydomek ‘Handlarz Śmierci’.

Warto przeczytać!  Raperzy z Luizjany spędzają czas w więzieniu… jakby wrócili do liceum!

The Guardian donosi, że uwolnienie Brittney nie jest „priorytetem” dla Rosji. 16 października doradca Putina Jurij Uszakow powiedział:

„W tej napiętej sytuacji myślę, że on [Joe Biden] myśli przede wszystkim o zbliżających się wyborach uzupełniających, dlatego cały czas podkreśla konieczność sprowadzenia do domu koszykarza zatrzymanego za przemyt narkotyków. Jednak nie jest to główny problem, którym się martwimy”.

Wcześniej w październiku Joe Biden powiedział, że nie ma „zamiaru” spotkania się z Putinem, ale spotka się, aby omówić Brittney. Rosja „ma nadzieję” na wymianę więźniów.

Będziemy Cię informować, gdy tylko pojawią się szczegóły.