Burmistrz-elekt Los Angeles, Karen Bass, obiecuje „rozwiązać problem bezdomności”

Polecany film HipHopWired

BLISKO

Źródło: Christina House/Getty

W swoim pierwszym przemówieniu od czasu historycznego zwycięstwa jako pierwsza kobieta i druga czarnoskóra burmistrz Los Angeles, kongresmenka Karen Bass obiecała rozwiązać kryzys bezdomności w mieście.

Bass wygłosił przemówienie w historycznym teatrze Ebell i wezwał wyborców w całym mieście, aby byli częścią rozwiązania i pomocy ponad 40 000 osób mieszkających na ulicach Los Angeles

„Kryzys, przed którym stoimy, dotyka nas wszystkich i wszyscy musimy być częścią rozwiązania” – powiedział Bass CNN. „Bycie budowniczym koalicji nie polega na wspólnym śpiewaniu Kumbaya. … Bycie budowniczym koalicji polega na zebraniu wszystkich zasobów, wszystkich umiejętności, wiedzy i talentów tego miasta.

„Mieszkańcy Los Angeles wysłali jasną wiadomość. Czas na zmiany i czas na pilne działania” – kontynuował Bass. „Wielu mieszkańców Angele nie czuje się bezpiecznie w swoich dzielnicach, a rodziny są wypychane ze swoich społeczności. To musi się zmienić. … Do mieszkańców Los Angeles chcę przekazać, że rozwiążemy problem bezdomności. Zamierzamy zapobiegać przestępczości i pilnie reagować na nią, a Los Angeles nie będzie już niedostępne dla rodzin pracujących”.

Warto przeczytać!  NOWE WIDEO: Kodak Black feat. NFL Tuewop – „Amunicja”

Były reprezentant Stanów Zjednoczonych został wybrany w historycznym zwycięstwie nad miliarderem z branży nieruchomości Rickiem Caruso, którego popierało wiele celebrytów – najsłynniejsza z nich to Katy Perry. Caruso wydał Bassa ponad 11 do 1, inwestując ponad 104 miliony dolarów w swoją przegraną kampanię.

Bass obejmie urząd 12 grudnia cztery największe miasta w Ameryce, wszystkie kierowane przez czarnych burmistrzów.

Bass rozpoczęła swoją karierę jako asystent lekarza w izbie przyjęć hrabstwa Los Angeles, a następnie założyła organizację non-profit, aby walczyć z epidemią cracku. Później została wybrana do zgromadzenia stanowego Kalifornii, a następnie służyła w Kongresie przez sześć kadencji, zanim została wybrana jako pierwsza kobieta na burmistrza Los Angeles.