Cardi B w obliczu działań prawnych za kostium Racy Marge Simpson na Halloween

Cardi B grozi postępowanie prawne w związku z jej kostiumem Halloween Marge Simpson, który został zainspirowany przez projektanta mody Thierry’ego Mugle’a. Według ArtNet News, włoski artysta pop aleXsandro Palombo stworzył ten styl w 2013 roku w ramach swojej serii Marge Simpsons Style Icon. Następnie zatrudnił adwokata Claudio Volpiego, który specjalizuje się w prawie własności intelektualnej.

„Cardi B bezprawnie przywłaszczyła sobie pracę aleXsandro Palombo wyłącznie do celów biznesowych, wbrew najbardziej elementarnym zasadom dotyczącym praw autorskich i zasad Instagrama” – powiedziała Volpi – „z wynikającym z tego poważnym ryzykiem, zarówno odszkodowania, jak i zdyskredytowania jej publicznego wizerunku.

##> ##> ##>##>##>##> ##> Zobacz ten post na Instagramie##>##>##> ##> ##> ##>##> ##> ##>##> ##> ##> ##>##>##> ##> ##>##>

Warto przeczytać!  Birdman mówi, że planuje zmienić nazwisko na 2023 rok

Post udostępniony przez Cardi B (@iamcardib)

##> ##>

Palombo początkowo skontaktował się przez swojego publicystę ze stylistą Cardi B Carterem, fotografem Jorą Frantzisem i zespołem reklamowym Atlantic Records w sprawie zdjęć. Frantzis była jedyną osobą, która odpowiedziała i stwierdziła, że ​​„nie wiedziała wcześniej, że za tym obrazem stoi artysta”, ale „z przyjemnością dodała napisy”.

Następnie Palombo poprosił wszystkich zaangażowanych o opublikowanie kolejnego „zaradczego” postu, w którym dał mu odpowiednie uznanie i link do jego strony na Instagramie, ale bezskutecznie.

Chociaż żaden pozew nie został jeszcze złożony, Volpi wysłał formalne zawiadomienie do Cartera, Frantiza i Craiga Kallmanów, prezesa Atlantic Records, prosząc o opublikowanie kolejnego postu w ciągu siedmiu dni od otrzymania, a także o poprawienie poprzedniego postu. Jeśli nie zastosują się, zagroził podjęciem kroków prawnych i będzie domagał się odszkodowania dla Palombo.

Warto przeczytać!  E-40 ft. Cousin Fik - W powietrzu, gdzie jest sprawiedliwie