Czy Instafest współpracuje z Apple Music?

Wygląda na to, że Spotify Wrapped ma w tym roku konkurencję. Oprócz całorocznego podsumowania, dzięki któremu Spotify stało się ostatnio jeszcze bardziej znane, fani muzyki mogą również skorzystać z odnowionej aplikacji Apple Music Replay, a także z innej zabawnej aplikacji retrospektywnej o nazwie Instafest, która zmienia artystów najczęściej odtwarzanych przez słuchaczy rok w spersonalizowany, symulowany skład festiwalu, którym mogą podzielić się ze swoimi przyjaciółmi (wygląda na to, że wielu z nas kręciło się przy pomocy środków nasennych, co byłoby okropnym doświadczeniem koncertowym).

Jednak i niestety, wszystkie wymienione powyżej funkcje różnią się od siebie: Instafest nie jest Twoim Spotify Wrapped, ponieważ zawiera tylko listę najczęściej odtwarzanych wykonawców, pomijając utwory, albumy i inny kontekst — co często może pomóc wyjaśnić niektóre z naszych dziwniejsze nawyki słuchania. Przepraszam również zwolenników Apple Music; Instafest nie działa z Apple Music, ponieważ wymaga podania konta Spotify w celu wygenerowania fałszywych festiwali (co prawdopodobnie uzasadnia podwójne przeprosiny dla użytkowników Tidala, ponieważ wygląda na to, że nie mogą dołączyć do żadnej z uroczystości).

Warto przeczytać!  Wideo: Rome Streetz „Big Steppe”

Mimo to firma Apple Music przeprojektowała w tym roku Replay, aby bardziej przypominała zabawną, udostępnianą grafikę z bardziej popularnej funkcji Spotify, więc przynajmniej użytkownicy Apple mają coś do pokazania w ostatnim miesiącu roku.