De La Soul „Magiczna liczba” (1989)

„The Magic Number” to siódmy i ostatni singiel wydany z 3 Feet High and Rising, debiutanckiego albumu studyjnego De La Soul.

3 Feet High and Rising został wydany 14 marca 1989 roku przez Tommy Boy Records i Warner Bros. Records. Była to pierwsza z trzech pełnometrażowych kolaboracji z producentem Prince’em Paulem, która stała się krytycznym i komercyjnym szczytem obu stron. Jest konsekwentnie umieszczany na listach „najlepszych albumów” przez uznanych krytyków muzycznych i publikacje. Robert Christgau nazwał tę płytę „niepodobną do żadnego albumu rapowego, jaki ty lub ktokolwiek inny kiedykolwiek słyszał”.

Krytyczny i komercyjny sukces albumu zawiera single „Me Myself and I”, „The Magic Number”, „Buddy” i „Eye Know”. W 2001 roku album został ponownie wydany wraz z dodatkową płytą z utworami ze strony B i wersjami alternatywnymi. Tytuł albumu pochodzi od piosenki Johnny’ego Casha „Five Feet High and Rising”. Został wybrany przez Bibliotekę Kongresu jako dodatek do National Recording Registry w 2010 roku, który co roku wybiera nagrania o znaczeniu kulturowym, historycznym lub estetycznym.

Warto przeczytać!  Wu-Tang Clan ujawnił idealny prezent świąteczny w ostatniej chwili: książkę o wartości 360 000 USD w 400-funtowej stalowej komorze

Z Duszy "Magiczna liczba" (1989)

Źródło