Derek Chauvin próbuje uciec z więzienia za zabicie George’a Floyda z apelacją ustawioną na styczeń

Derek Chauvin, były policjant, który zabił George’a Floyda, będzie odwoływał się od wyroku na rozprawie 18 stycznia.

Według dokumentów sądowych uzyskanych przez AllHipHop, Derek Chauvin wymienił kilka powodów, dla których uważa, że ​​jego proces był niesprawiedliwy. Jego prawnicy twierdzili, że „reklama przedprocesowa w połączeniu z groźbami użycia przemocy zatruła ławę przysięgłych”.

Adwokaci argumentowali, że wielkość puli ławy przysięgłych nie łagodzi kwestii związanych z uprzedzeniami wobec Dereka Chauvina. Sugerowali, że nie było odpowiedniego „okresu ochłodzenia” i narzekali na relacje w mediach.

„Przytłaczające relacje w mediach narażały przysięgłych – dosłownie każdego dnia – na wiadomości demonizujące Chauvina i gloryfikujące Floyda, co było więcej niż wystarczające, aby założyć uprzedzenia w społeczności hrabstwa Hennepin” – napisali prawnicy. „To nie była obiektywna relacja faktograficzna. Ta reklama podkreśliła wyjątkową presję związaną z fizyczną bliskością wydarzeń, protestami i zniszczeniem mienia w hrabstwie Hennepin”.

Warto przeczytać!  Hejter na Twitterze oskarżył Cardi B o to, że nie jest „naprawdę pasjonatem” muzyki, a ona miała idealny odrzut

Ława przysięgłych uznała Dereka Chauvina za winnego nieumyślnego morderstwa drugiego stopnia, morderstwa trzeciego stopnia i zabójstwa drugiego stopnia. Jego prawnicy twierdzili, że ława przysięgłych udowodniła swoje uprzedzenia, uznając go za winnego wszystkich trzech zarzutów.

Zespół prawny Dereka Chauvina miał problem z oskarżeniem go o morderstwo trzeciego stopnia. Twierdzili, że jego wyrok powinien zostać uchylony, ponieważ „policjanci nie mogą być skazani za morderstwo jako przestępstwo zgodnie z prawem stanu Minnesota”.

„Aby skazać funkcjonariusza policji za morderstwo, przepisy stanu Minnesota wymagają, aby funkcjonariusz użył »śmiertelnej siły« — siły, o której wiadomo, że spowoduje śmierć lub »wielkie uszkodzenie ciała«” – napisali jego prawnicy. „Położenie kolan na plecach podejrzanego nie stwarza„ znacznego ryzyka spowodowania śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ”. Państwo twierdzi, że jest to nieszkodliwe, ponieważ „[t]ława przysięgłych nie wydałaby wyroku skazującego za morderstwo trzeciego stopnia i uznała, że ​​ten sam czyn Chauvina nie stanowił szczególnego zagrożenia dla życia ludzkiego”.

Warto przeczytać!  Nie obchodzi go: mężczyzna po prostu tam siedział i amp; Gapił się zamiast pomagać jej!

Zespół prawny Dereka Chauvina oskarżył sąd okręgowy o nadużycie władzy poprzez odrzucenie wniosku o zmianę miejsca rozprawy. Czuli, że ich klientowi niesprawiedliwie odmówiono przesłuchania w celu zbadania niewłaściwego postępowania ławy przysięgłych.

Adwokaci oskarżyli także prokuraturę o nadużycia. Argumentowali, że proces był „wadliwy strukturalnie”.

Derek Chauvin chciał, aby sąd apelacyjny uchylił jego wyrok skazujący lub przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Przynajmniej starał się o złagodzenie wyroku. Były policjant został skazany na ponad 20 lat więzienia za zabójstwo George’a Floyda.