DJ KOOL HERC

#image_title

2 dni temu

W 1973 roku termin „hip-hop” miał jeszcze kilka lat do powstania. Wszystko zaczęło się od imprezy, którą Cindy Campbell zorganizowała, aby zebrać pieniądze na powrót do szkoły. Przyjęcie odbyło się pod adresem 1520 Sedgwick Ave, Bronx, NY, w małej świetlicy.

Niewiele Cindy wiedziała, co się wydarzy, co odtąd zmieni muzyczny świat. Cindy prosi swojego brata DJ-a Clive’a o zapewnienie muzyki. Clive Campbell urodził się na Jamajce i zainspirowany przez DJ-ów z Kingston, był znany ze swojej ogromnej muzycznej kolekcji nagranej oraz ze swojej wysokiej, muskularnej sylwetki, dzięki której zyskał przydomek Herkules.

Stał się znany jako DJ Kool Herc. Impreza okazała się ogromnym sukcesem, a Dj Kool Herc stał się sławny w całym Bronxie i wkrótce będzie być okrzyknięty architektem zupełnie nowej muzyki.

Warto przeczytać!  LordeTheTopScore x G Man x SmerkishZ – Bang Bros 2 (teledysk)

Impreza okazała się ogromnym sukcesem, a Dj Kool Herc stał się sławny w całym Bronxie i wkrótce będzie być okrzyknięty architektem zupełnie nowej muzyki.Karuzela

Herc zauważył, że ludzie lubią tańczyć podczas spotów w piosenkach, w których schodzi wokal, pozostawiając tylko sekcję perkusyjną, HERC opracował technikę dwóch gramofonów, którą nazwał „merry go round”, polegającą na kręceniu tej samej płyty na każdym z gramofonów i przełączaniu między nimi wstecz i czwartej, aby zapętlić najlepsze fragmenty płyty gramofonowej.

Herc wynalazł break beat, który stał się podstawą, na której MC później rapowali swoje teksty do pojedynczych bitów, a tancerze gromadzili się w szyfrach, aby pokazać najlepsze ruchy taneczne, Herc później nazwał ich B-boyami.

Warto przeczytać!  ŹRÓDŁO SPORTS: Peyton i Eli Manning ogłaszają się jako główni trenerzy meczów Pro Bowl 2023

Lista odtwarzania Herc, zawierająca takie utwory, jak It’s Just Begun autorstwa Jimmy Castor Bunch, stała się hymnem dla dużej i rosnącej publiczności. Grał Jamesa Browna, ale nie single, tylko surowe kawałki z albumów koncertowych.

Herc Preeminence wraz z pozostałymi dwoma członkami, Afrika Bambaataa i Grandmaster Flash, tworzą kulturę hip-hopową tworząc świętą trójcę.

W 2007 roku 1520 Sedgwick Ave zostało oficjalnie uznane za miejsce narodzin hip-hopu.


Wyświetlenia postów: 26

Źródło