Dzisiaj w historii hip-hopu: Kool G Rap i DJ Polo wydali swój trzeci i ostatni album „Live And Let Die” 29 lat temu

Tego dnia w 1993 roku legendarny król kryminałów Corona, Queens Kool G. Rap ​​i jego długoletni partner DJ Polo wydali razem swój trzeci i ostatni album Live And Let Die w słynnej wytwórni Juice Crew, Cold Chillin’ Records.

Chociaż Warner Brothers odmówił dystrybucji albumu G. Rapa ze względu na graficzną okładkę i treść liryczną, Live And Let Die jest nadal uważany za jeden z najlepszych albumów G. Rapa w jego karierze. Wyprodukowany głównie przez Sir Jinxa z Lench Mob z Ice Cube, produkcja miała stały klimat Zachodniego Wybrzeża, który był nasycony treściami kryminalnymi lub „gangsta rapem” od początku do połowy lat 90.

Od napadu na jego włoską wtyczkę mafijną w „On The Run” po zabicie partnera narkotykowego, który zalegał z pieniędzmi należnymi „Ill Street Blues”, Live And Let Die skupiał się na zawiłościach życia przestępczego; wzloty i upadki. Oryginalny album zawierający 17 utworów zawierał również klasyczny utwór „Two To The Head” z udziałem Ice Cube, Bushwick Bill i Scarface. Dodatkowa płyta z 2008 roku zawierała kilka remiksów „On The Run” i „Ill Street Blues”.

Warto przeczytać!  Westside Gunn – FlyGod Jr (feat. DoeBoy, DJ Drama)

Pozdrowienia dla G. Rap ​​i Polo za ten ponadczasowy i klasyczny kawałek historii Hip Hopu!