Dzisiaj w historii hip-hopu: LL Cool J wydał swój debiutancki album „Radio” 37 lat temu

Tego dnia w 1985 roku James Todd Smith, lepiej znany jako LL Cool J, wydał swój pierwszy pełnometrażowy album w wytwórni Def Jam Records. Wyprodukowane głównie przez Ricka Rubina, oprócz „I Need A Beat”, które zostało wyprodukowane przez DJ Jazzy Jay, Radio było kluczowym albumem nie tylko dla LL i Def Jam, ale także dla rozwijającego się krajobrazu hip-hopowego, który właśnie był świadkiem gwałtownego upadku b -boying i dżemy w parku. Była to również epoka, w której na ulice wyszła epidemia cracku i wszyscy główni gracze używali LL Cool J jako prototypu obrazu tego, jak powinien wyglądać naciągacz.

Piosenki takie jak „I Can’t Live Without My Radio” i „Rock The Bells” zdominowały fale radiowe, a także wywarły wpływ na innych artystów tamtego okresu dzięki jego przechwałkom i praktycznie mocnemu przekazowi. Piosenka, dzięki której Cool J podpisał kontrakt z Def Jam, „I Need A Beat”, została napisana i nagrana, gdy LL miał zaledwie 15 lat, co czyni go nie tylko pierwszym solowym artystą Def Jam, ale także ich najmłodszym.

Warto przeczytać!  Ambasada USA ostrzega, że ​​„ciemnoskórzy Amerykanie” mogą być profilowani i przetrzymywani w DR

Pozdrowienia dla Cool J, Ricka Rubina, Russella Simmonsa, Jazzy’ego Jaya i wszystkich z Def Jam z tamtej epoki, którzy pomogli stworzyć ten ponadczasowy klasyk!