Dzisiaj w historii hip-hopu: RZA wydał swój debiutancki solowy album „Bobby Digital In Stereo” 24 lata temu

Tego dnia w historii Hip Hopu w 1998 roku lider światowej sławy Wu-Tang Clan wydał swój pierwszy solowy album Bobby Digital In Stereo.

Ten projekt pojawił się późno w karierze RZA, po tym, jak sukces klanu Wu-Tang był obfity. Służąc jako ścieżka dźwiękowa do niepublikowanego filmu RZA o sztukach walki typu blaxploitation, zatytułowanego Bobby Digital: The Digital Bullet, projekt zawierał nowy eksperymentalny dźwięk, który nie przypominał zwykłej ulicznej atmosfery, którą Wu-Tang utrwalił w grze.

Album pokrył się złotem, sprzedając się w 500 000 egzemplarzy do 1999 roku i otrzymał mieszane recenzje krytyków muzycznych. Na tym albumie RZA zastosował inny styl produkcji i wokalu. Zamiast ciężkich sampli, które sprawiły, że jego produkcja była popularna w latach 90. w projektach innych członków Wu-Tang Clan, ten projekt składał się głównie z dźwięków opartych na klawiaturze, które Bob Digi elokwentnie nazwał „Cyfrową Orkiestrą”.

Warto przeczytać!  Boosie woła Donalda Trumpa o to, że chce, aby handlarze narkotyków zostali skazani na karę śmierci

Inspiracją dla tego albumu była miłość RZA do komiksów i pragnienie spełnienia marzenia z dzieciństwa o zostaniu superbohaterem w projektach. Teksty projektu podążają za luźną fabułą o staraniach RZA jako Bobby Digital. Jego celem jako Bobby’ego Digital było uświadomienie ludziom zaangażowanym w projekt trucizn, które otaczały ich każdego dnia.

Stworzył Bobby’ego Digital, aby uosabiać jego dzikie i szalone życie przed muzycznym sukcesem, ponieważ podczas rozwoju klanu Wu-Tang RZA stał się muzycznym pustelnikiem i spędzał większość czasu na doskonaleniu swojego rzemiosła, a nie na cieszeniu się łupami swojego styl życia. Bobby Digital służył jako swego rodzaju oczyszczające alter ego, poprzez które RZA mógł uwolnić swoją stronę, która leżała uśpiona podczas jego drogi do sławy i poszukiwania oświecenia.

Warto przeczytać!  Lil Zay Osama – Błogosławieństwa