Easy Star All-Stars x Maxi Priest – Starman (Audio/iTunes/Spotify)

Nowojorska grupa reggae Easy Star All-Stars wydaje nowy utwór STARMAN, w którym wokale nominowanej do nagrody Grammy gwiazdy reggae Maxi Priest

Weteran grupy reggae Easy Star All-Stars powraca z zapowiedzią swojego najnowszego albumu, nowej wersji klasycznego utworu Davida Bowiego „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and The Spiders from Mars”, trafnie zatytułowanego „Ziggy Stardub”, który ukaże się w kwietniu 21 przez Easy Star Records. Na płycie gościnnie wystąpili Macy Gray, Steel Pulse, Fishbone, Alex Lifeson (Rush), Vernon Reid (Living Colour), The Skints, Mortimer, The Expanders, Samory I, Naomi Cowan i wielu innych.

Oprócz wiadomości, grupa podzieliła się również pierwszymi smakami projektu z „Starman”, w którym wokale nominowanej do nagrody Grammy gwiazdy reggae, Maxi Priest. Zespół All-Stars i Maxi Priest, udostępniony po raz pierwszy przez Rolling Stone, nadał temu ukochanemu przebojowi swój charakterystyczny akcent, wykorzystując schematy perkusji reggae i style wokalne, przekuwając twórczość Bowiego w nowy kawałek tanecznej fuzji reggae. Michael Goldwasser, producent, aranżer i multiinstrumentalista zespołu mówi:

Warto przeczytać!  Podejrzany o morderstwo z University of Idaho aresztowany w Pensylwanii

„Wybraliśmy „Starman” jako pierwszy singiel do tego projektu, ponieważ jest to utwór najbardziej kluczowy dla luźnej fabuły oryginalnego albumu, a także stał się najbardziej znanym utworem na płycie. Wykorzystaliśmy rytm latających talerzy perkusyjnych, po raz pierwszy spopularyzowany przez producenta Bunny’ego Lee i perkusistę Santa Davisa w połowie lat 70., aby nadać piosence jeszcze większą siłę i sprawić, że będzie ona bardziej taneczna. Wokal Maxi Priesta i smyczki na żywo pomogły nam zakotwiczyć kluczowe elementy melodyczne oryginału, a jednocześnie zrównoważyliśmy niektóre ciężkie efekty dubowe z popową wrażliwością”.

GWIAZDKI EASY STAR: Łącząc wszechstronność muzyczną, sprawność instrumentalną, piękne harmonie wokalne i pierwszorzędną sekcję rytmiczną, Easy Star All-Stars ugruntowało swoją pozycję jednego z czołowych międzynarodowych zespołów reggae na scenie od ponad dwóch dekad. W tym czasie zagrali w ponad 30 krajach na 6 kontynentach, łącząc fanów reggae, klasycznego rocka, dubu i indie rocka w jedną wielką rodzinę. Poprzednie wydawnictwa z wieloletniej kolekcji albumów w hołdzie dla zespołu to „Dub Side of the Moon” (2003), doceniona przez krytyków reggae przeróbka „OK Computer, Radiodread” Radiohead (2006), „Lonely Hearts Dub Band” Easy Star ‘ (2009) i Easy Star’s ‘Thrillah’ (2012), a także album z remiksami ‘Dubber Side of the Moon’ (2010). The All-Stars wydali również dwie oryginalne kolekcje, EP „Until That Day” (2008) i „First Light” (2011).

Warto przeczytać!  Policja wykorzystuje „A Milli” Lil Wayne'a w TikTok, aby ogłosić napad na narkotyki

MAKSYMALNY KAPŁAN: Uznany brytyjski wokalista reggae, Maxi Priest, dorastał w późnych latach 80. i 90., stając się jednym z odnoszących największe międzynarodowe sukcesy solowych artystów reggae na świecie. Jego cover „Wild World” Cata Stevensa dał Priestowi pierwszy przebój w Stanach Zjednoczonych, ostatecznie zdobywając uznanie na całym świecie. Jego album Bonafide z 1990 roku osiągnął status złotej płyty, a transatlantycki hit „Close to You” zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 Singles. W ciągu dziesięciu albumów i niezliczonych występów na żywo na całym świecie, Priest uwolnił kawałek muzyki jednego świata, który uzdrawia, odmładza i podnosi na duchu. Powszechnie przypisuje się mu pomoc w szerzeniu ewangelii muzyki reggae i karaibskiej.

Pakiety albumów w przedsprzedaży będą dostępne w sklepie internetowym Easy Star, w tym ekskluzywny winyl z limitowanej edycji – 250 ręcznie numerowanych egzemplarzy wydrukowanych na trójkolorowych tłoczeniach w kolorze czerwonym, złotym i zielonym – wraz z płytą CD i ekskluzywnymi -oferty koszulek.

Warto przeczytać!  Nick Cannon hospitalizowany z powodu zapalenia płuc: „Nie jestem Supermanem”

Easy Star All-Stars x Maxi Priest – Starman przez iTunes/Spotify

https://twitter.com/EasyStarAllStar
https://instagram.com/easystarallstars
https://twitter.com/MaxiPriest
https://instagram.com/therealmaxipriestŹródło