Edwin Chiloba, aktywista LGBTQ, został znaleziony martwy w metalowym pudełku

Policja w Kenii poinformowała, że ​​w środę (4 stycznia) znaleziono ciało Edwina Chiloby, wybitnego aktywisty LGBTQ. Jego szczątki zostały odkryte w metalowej skrzyni na kenijskiej drodze. CBS News donosi, że śledztwo w sprawie śmierci Chiloby jest możliwe jako zabójstwo. Jego rodzina powiedziała, że ​​​​w przeszłości grożono mu śmiercią z powodu jego aktywizmu.

Jego ciało znalazł przechodzień, który usłyszał krzyki dochodzące z pudła. Edwin Chiloba był zdeklarowanym orędownikiem praw LGBTQ w Kenii i głośno krytykował politykę rządu Kenii przeciwko LGBTQ. Był zdeklarowanym orędownikiem praw LGBTQ w Kenii. Założył kenijski oddział Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka Gejów i Lesbijek (IGLHRC) i ściśle współpracował z innymi organizacjami praw LGBTQ w kraju.

Dyrektor wykonawcza IGLHRC, Jessica Stern, powiedziała w oświadczeniu, że „morderstwo Edwina Chiloby jest tragicznym przypomnieniem zagrożeń, na jakie narażeni są ludzie LGBTIQ po prostu z powodu tego, kim są”. „Wzywamy władze Kenii do pilnego zbadania tej ohydnej zbrodni i postawienia winnych przed wymiarem sprawiedliwości” – dodał Stern. Śmierć Chiloby nastąpiła zaledwie kilka tygodni po tym, jak inny aktywista LGBTQ, Brian Wasswa, został znaleziony martwy w Ugandzie. Ciało Wasswy również zostało znalezione ze związanymi rękami i stopami, on także został pobity i uduszony.

Warto przeczytać!  Task Kayy – Face Missin (teledysk)

Wyrażona przez Amazon Polly

Źródło