Eto wydaje wyczekiwany piąty album „Dead Poets” wyprodukowany przez Futurewave, pierwszy solowy projekt od 2 i pół roku (recenzja albumu)

Eto to MC z Rochester w stanie Nowy Jork, o którym po raz pierwszy dowiedziałem się w 2018 roku, kiedy pojawił się na końcu 6. miesiące później. To było kontynuowane z Long Story Short, a także z Front Row i The Beauty of It, ale werbuje własną Futurewave z Toronto za deskami, aby Dead Poets było jego pierwszym solowym dziełem od 2 i pół roku.

Tytułowe intro zaczyna się od nagiego instrumentalnego pianina, opowiadającego o ludziach, którzy próbują zostawić ich w ciemności i wciąż błyszczą, podczas gdy „Vintage” zawiera kilka surowych kopnięć i pułapek, deklarując, że nadal żyje jak król, którym naprawdę jest do dziś. „Bullets & Pills” był dobrym wyborem dla głównego singla, który trzymał sprawy w bum bap, mówiąc o konieczności sprzątania sklepu, jeśli ktoś dostał rachunki, zanim Daniel Son dołączył do surowej kontynuacji „Make It Out”, gdy oni obaj obrazowo opisują szczęście, które pozwala wyjść z trudnych sytuacji żywym i zdrowym.

Warto przeczytać!  Jake Vicious dodaje JUFU, Dysona Alexandra i EasyTapez do nowego singla "Mój umysł"

Idąc dalej z „Poetry is Dead”, mamy Eto nad bogatymi akordami fortepianu, wskazując na fakt, że ci wykrojeni z tego samego materiału co on nie przeżyją, jeśli grind przestanie prowadzić do „Cut the Robbin” powracającego do boomu bap deklarując, że sklep jest otwarty dla biznesu i nie zapomina o nieprzebaczonych. Uroczysty tytułowy interludium stawia na pierwszym miejscu samodyscyplinę i zwraca uwagę, że nie poniósł jeszcze żadnych strat ani nawet zwycięstw tuż przed pojawieniem się G4 Jag w jazzowym „Did You Hear?” odpowiadając na pytanie, czy któryś z nich słyszał, co mówili inni.

„My Poetry Deep” opowiada o tym, jak rzadko zdarza się upadek osoby, która nie ponosi żadnych kosztów po tym, jak dowiedziała się, że przerażona kasa daje się we znaki przez boom bap instrumentalny z harmonijnymi wokalami w tle, podczas gdy piosenka „City Broken” z Warlord Ironsheik ma bardziej chorobliwe podejście dźwiękowo, ponieważ obaj MC radzą się nie poślizgnąć, a to powoli jest najszybszym sposobem na dotarcie do miejsca, w którym chcesz być w życiu. Przedostatni utwór „Black Star” to symfoniczna hybryda boom bap, mówiąca o tym, co otrzymają ci, którzy umrą dobrzy ludzie, a „Don’t Listen” kończy się, gdy Tearz radzi sobie ze zwrotkami, nazywając się Van Gogh w bluzie z kapturem, a Timbs na szczycie spokojny rytm.

Warto przeczytać!  FLO i GloRilla występują dla artystów Vevo DSCVR 2023 do obejrzenia

Od momentu ogłoszenia Dead Poets latem, wiedziałem, że to będzie wielki powrót Eto po prawie 3 latach porzucenia solowego wydawnictwa i jestem więcej niż zadowolony z wyniku tego. Chociaż z całym szacunkiem nie szalałem za funkcjami tylnej części albumu, produkcja Futurewave jest niesamowicie spójna, a sam Swayze brzmi odmłodzony przy mikrofonie.

Ocena: 8/10

Źródło