HOT 97 — 22 najlepsze piosenki 2022 roku

#image_title

W 2022 roku hip-hop nadal dominował w innych gatunkach, od 2017 roku rap i R&B są właścicielami zarówno strumieni, jak i muzyki popularnej. W tym roku widzieliśmy, jak pojawiły się nowe gwiazdy, a zaufane nazwy pozostają niezmienne. Były dwa albumy Drake’a, Beyoncé wróciła, a dziesiątki kobiet MC stały się powszechnie znane w 2022 roku!

Personel HOT 97 Digital głosował na listę 22 najlepszych piosenek 2022 roku, a oto jak to zrobić.

JAK WYBRALIŚMY NASZĄ PIOSENKĘ ROKU?

Członkowie redakcji Hot 97 zostali poproszeni o uszeregowanie 30 najlepszych piosenek 2022 roku, którym nadano wartość punktową na podstawie ich rankingów. Każda ulubiona piosenka pisarza została nagrodzona 30 punktami, ich druga ulubiona piosenka została nagrodzona 29, a następnie ich ulubiona piosenka 30 została nagrodzona 1 punktem. Maksymalna liczba punktów, jaką mogła zdobyć piosenka, wynosiła 240, zwycięska piosenka otrzymała 163 punkty.

Tylko utwory, które zostały wydane w 2022 r., kwalifikowały się do tytułu Piosenki Roku 2022.

Warto przeczytać!  Boobieblood – „Moje uniesienie”

Oto Twoje 22 najlepsze piosenki 2022 roku:

1Munch firmy Ice Spice2Just Wanna Rock autorstwa Lil Uzi Vert3Wait For U autorstwa Future z udziałem Drake’a i Temsa4Last Last autorstwa Burna Boy5Jutro 2 autorstwa GloRilla i Cardi B6BREAK MY SOUL autorstwa Beyonce7Przyklejony przez Drake’a8CUFF IT autorstwa Beyonce9Pushin’ P autorstwa Gunny z udziałem Young Thug i Future10Miasto bogów Alicii Keys, Fivio Foreign i Kanye Westa11Pierwsza klasa autorstwa Jacka Harlowa12Shake It autorstwa Cardi B, Dougiego B i Kay Flock12Nie igraj z tym Lola Brooke i Billy B14Czy mamy problem? autorstwa Nicki Minaj i Lil Baby15Billie Eillish od Armaniego White’a16Gotta Move On autorstwa Diddy’ego z udziałem Brysona Tillera17Jak mam na imię Fivio Foreign Ft. Królowa Naija i Coi Leray18Big Energy autorstwa Latto19O Damn Time autorstwa Lizzo20Jimmy Cooks autorstwa Drake’a i 21 Savage21FNF autorstwa GloRilla i Hitkidda22LOBBY HOTELOWE przy Quavo i Takeoff (Unc & Phew)

Warto przeczytać!  She Wildin: Laska naprawdę tam sikała na środku autostrady!

Lodowa przyprawa w HOT 97

Awaria

„Munch” zespołu Ice Spice może zszokować czytelników z Zachodniego Wybrzeża iz całego świata, jednak była to niezaprzeczalnie jedna z największych piosenek w Nowym Jorku w 2022 roku. To przełomowa piosenka pochodzącej z Nowego Jorku Ice Spice! Munch miał wszystko, czego oczekuje artysta od sensacji wirusowej. Drake był współautorem piosenki, Munch wysadził w powietrze TikTok, a miesiąc później pojawił się na Instagramie. Munch był w dużej rotacji na Hot 97, a Ice Spice pojawił się nawet, aby wystąpić przed DJ-ami HOT 97, gdy piosenka zaczęła zyskiwać na popularności

Gyalis była jedną z kilku piosenek, które nasi pracownicy uznali za „Piosenkę roku”. Obok Muncha znalazły się – Last Last Burna Boy, Don’t Play With It Loli Brooke i Billy’ego B, Just Wanna Rock Lil Uzi Vert i BREAK MY SOUL Beyoncé, które otrzymały 30 punktów od co najmniej jednego scenarzysty. Last Last otrzymało 30 punktów od trzech pisarzy, a BREAK MY SOUL otrzymało 30 punktów od dwóch pisarzy.

Warto przeczytać!  Moneybagg Yo wydaje singiel „Quickie”.

W zeszłym roku – numerem jeden okazał się utwór „Gyalis” Capelli Grey, który w tym roku nie znalazł się na liście przebojów. Podobnie nowicjusze, tacy jak Baby Keem, Morray i Mooski, którzy robili furorę w 2021 roku, są nieobecni na liście. W rzeczywistości Drake, Cardi B, Jack Harlow, 21 Savage, Quavo i TakeOff to jedyni artyści, którzy pojawili się na listach z 2021 i 2022 roku.

Rażącą dziurą, której brakuje na naszej liście, jest Kendrick Lamar. Kendrick wydał fenomenalny album z wieloma niesamowitymi piosenkami, jednak nasi pracownicy nie mogli się zgodzić co do ich ulubionego utworu K-dot. Siedem piosenek Kendricka kwalifikowało się do głosowania, a sześć z nich otrzymało głosy. Jednak na Pan Morale i Big Steppers żadna piosenka nie wyróżniała się jako najlepsza piosenka roku.

Źródło