Jak oglądać film biograficzny Whitney Houston „I Wanna Dance With Somebody”

#image_title

W ostatnich latach opłaciło się dostać główną rolę w biografii muzyka. Rami Malek zdobył swojego pierwszego Oscara za rolę nieżyjącego już Freddiego Mercury’ego w Bohemian Rhapsody z 2018 roku. Jennifer Hudson została ręcznie wybrana przez nieżyjącą już Arethę Franklin do zagrania jej w zeszłorocznym Respect. Austin Butler cieszy się przełomem w karierze w 2022 roku dzięki swojej roli tytułowej gwiazdy w Elvisie Baza Luhrmanna. Naomi Ackie jest następna.

Minęły dwa lata, odkąd Ackie została obsadzona jako Whitney Houston w filmie I Wanna Dance With Somebody, długo oczekiwanym filmie biograficznym o Houston. Pierwszy oficjalny zwiastun został wydany przez Sony w połowie września, pokazując Ackie jako Houston, który zachwyca Clive’a Davisa (Stanley Tucci) i wznosi się jako głos pokolenia. Dwuminutowy zwiastun kończy się słynnym wykonaniem przez Houston w 1991 roku hymnu narodowego na Super Bowl XXV. Drugi zwiastun pojawił się na początku listopada, który zwrócił uwagę Houston na niesprawiedliwą krytykę za to, że nie jest „wystarczająco czarny” i napotkał opór po rozpoczęciu burzliwego związku z Bobbym Brownem (Ashton Sanders). Ale kiedy i gdzie będziemy mogli obejrzeć film w reżyserii Kasi Lemmons w pełnej krasie?

Warto przeczytać!  Wywiad z legendą muzyki południowoafrykańskiej, Kelly Khumalo

I Wanna Dance With Somebody prawie na pewno będzie kiedyś dostępny do transmisji strumieniowej, ale na początek zaplanowano ekskluzywną premierę kinową, która rozpocznie się 23 grudnia. Bilety są dostępne tutaj.

Światowa premiera odbyła się we wtorek 13 grudnia w Nowym Jorku.

„Kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się, że dostałem tę rolę, myślę, że była to dla mnie najstraszniejsza rola, wiedząc, że wszyscy ją kiedyś zobaczą” — powiedział Ackie Vogue’owi przed premierą. „Ale jestem z tym już wystarczająco długo, aby naprawdę móc podzielić się tym ze światem. Jestem bardzo dumny z tego, co dzięki temu osiągnęliśmy i jest w tym dużo miłości. To duża presja i nie można nic poradzić na to, że czujesz się trochę zestresowany jej ogromem, ale w pewnym sensie jest to ostatni element układanki”.

Warto przeczytać!  Tory Lanez, Megan Thee Próba ogiera – szczegóły do ​​tej pory

Houston zmarła tragicznie 11 lutego 2012 roku w wieku 48 lat. Jej oficjalną przyczyną śmierci było przypadkowe utonięcie w hotelowej wannie w Los Angeles. Ukochana ikona była w Los Angeles przed tegorocznym rozdaniem nagród Grammy i spodziewano się, że tej nocy weźmie udział w dorocznej imprezie Davisa poprzedzającej rozdanie nagród Grammy.