Jakie są wszystkie piosenki, które zajęły pierwsze miejsce na liście „Billboard” w 2022 roku?

Gdy rok dobiega końca, fani muzyki spoglądają wstecz, aby zobaczyć, które utwory, wykonawcy i albumy były ich ulubionymi za pośrednictwem platform cyfrowych, takich jak Apple Music Replay, Instafest i Spotify Wrapped. Mimo to, chociaż te aplikacje świetnie nadają się do sprawdzania, czego każdy z nas osobiście słuchał, możesz być ciekawy, czego słuchaliśmy wspólnie. Na szczęście odpowiedzi te są również łatwo dostępne dzięki Billboardowi, który zebrał listy wszystkich nowych albumów i piosenek, które osiągnęły status nr 1 na odpowiednich listach przebojów (chociaż nie mają one ładnej, nadającej się do udostępniania grafiki, niestety).

Jakie więc były wszystkie nowe piosenki, które osiągnęły pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100?

Warto przeczytać!  Eminem pojawia się na okładce wariantu komiksu „Niesamowity Spider-Man”.

Na początku roku wyróżniała się ścieżka dźwiękowa Encanto „We Don’t Talk About Bruno”, w której rodziny śpiewały od momentu, gdy film pojawił się na Disney Plus — nawet jeśli niektórzy rodzice musieli to zrobić niechętnie. Następnie „Heat Waves” Glass Animals – przebój z czerwca 2020 r. – utrzymywał się na pierwszym miejscu przez pięć tygodni i pobił rekord najdłuższej piosenki na liście przebojów Hot 100 wszechczasów (91 tygodni). Szklane zwierzęta zostały uruchomione przez brytyjską supergwiazdę Harry’ego Stylesa, którego „As It Was” stało się nieuniknionym hitem, spędzając aż 15 tygodni na pierwszym miejscu.

„First Class” Jacka Harlowa, „Wait For U” Future’a i „Jimmy Cooks” Drake’a na zmianę zajmowały czołowe miejsca, zanim zostały zmiecione przez plusk „About Damn Time” Lizzo, który utrzymywał się przez dwa tygodnie. To wystarczyło, by zostać zepchniętym na bok przez powracający singiel Beyonce „Break My Soul”, który oddał szczyt „Super Freaky Girl” Nicki Minaj. Niespodziewany hit Steve’a Lacy’ego „Bad Habit” królował przez trzy tygodnie w październiku, zanim został zastąpiony przez naginający płeć „Unholy” Sama Smitha i Kim Petras.

Warto przeczytać!  Juxx Diamondz X Ledger (NAO) - Jack Moves

Ale przez ostatnie kilka tygodni królowała jedna królowa: Taylor Swift, która dominowała przez cały listopad dzięki wszechobecnemu ulubieńcowi TikToka „Anti-Hero”. Teraz Mariah Carey, która już powróciła na listę Hot 100 ze swoim niezawodnym wakacyjnym hitem „All I Want For Christmas Is You”, ma całkiem przyzwoitą szansę na zajęcie pierwszego miejsca po robieniu tego co roku w grudniu przez imponujące trzy lata z rzędu. Czy dożyje czterech? Jeśli tego nie zrobi, obwiniaj Taylor Swift. Ona jest problemem.

Każda nowa piosenka nr 1 na liście #Hot100 w 2022 roku:

Nie rozmawiamy o Bruno
Fale gorąca
Tak jak było
Pierwsza klasa
Poczekaj na U
Jimmy’ego Cooka
O cholernym czasie
Złam moją duszę
Super dziwaczna dziewczyna
Zły nawyk
Bezbożny
Anty-bohater

Warto przeczytać!  Część, o której nie mówią: kobieta robi swoje A$$ i amp; Lata później zniszczył ją na zawsze!

— wykresy billboardowe (@billboardcharts) 29 listopada 2022 r

Niektórzy omówieni tutaj artyści to artyści Warner Music. Uproxx jest niezależną spółką zależną Warner Music Group.