Jason Joshua: Złoty głos

#image_title

Wywiady

Opublikowano 22 grudnia 2022 r. | przez MuzikScribe


Przejdźmy od razu do najnowszego singla/wideo „LA VIDA ES FRIA” — Opowiedz mi o tym konkretnym utworze; jak doszło do skutku?

Piosenka została oryginalnie napisana o mojej żonie, haha! Po kłótni pojechałem do studia, zrobiłem demo, dwa tygodnie później poleciałem do Riverside w Kalifornii i nagrałem to. Zawsze chciałem zrobić teledysk do „La Vida Es Fría”, odkąd fani zaczęli robić sobie tatuaże i inne formy hołdu dla tej piosenki, ale chciałem zrobić to dobrze. Znam Richiego (Abbotta) od jakiegoś czasu, a o Estevan (Oriol) i Soul Assassins wiedziałem odkąd byłem nastolatkiem, ale 2 lata temu grałem na festiwalu, na którym poznałem Estevana, a Richie organizuje następny dzień na małą sesję zdjęciową, którą wszyscy kochaliśmy i utrzymywaliśmy z nią kontakt. W zeszłym roku Richie i ja zdecydowaliśmy się połączyć i zebrać pomysł na „La Vida Es Fria”, nakręcić do niego teledysk i zaangażować Estevana, aby go wyreżyserował. Rok później finalizujemy to i wszyscy postanawiamy się spotkać i wprowadzić to w życie. Richie dzwoni do Chrisa Blauvelta, który jest niesamowitym operatorem i miał na swoim koncie kilka filmów takich jak Speed, więc teraz pracujemy we czwórkę nad tym filmem. Nie mógłbym być bardziej zadowolony z efektu końcowego, fanów i przyjaciół, którzy poświęcili swój czas, samochody i tak dalej.

„LA VIDA ES FRIA” pojawia się dzięki uprzejmości waszego wciąż zbliżającego się kolejnego solowego występu — Co możecie ujawnić i / lub ujawnić na temat nadchodzącej wspomnianej pracy?

Tak chłopie! Następna płyta nosi tytuł „La Voz De Oro”, co jest pseudonimem wymyślonym przez mojego przyjaciela Adama Scone. Kiedy zacząłem grać dla coraz większej liczby Latynosów i Latynosów, ciągle słyszałem „El Pinche Voz De Oro!” Więc jakoś utknęło, haha! A ponieważ ten album jest dla mnie bardziej płytą celebracyjną, pomyślałem, jak pasujący byłby mój przydomek.

W jaki sposób te nowe materiały różnią się i/lub porównują z poprzednimi wpisami Jasona Joshuy?

Warto przeczytać!  Raper Fat Trel w końcu wyszedł z więzienia

Wydaje mi się, że piosenki tutaj są bardzo podobne tekstowo do mojej ostatniej płyty, ale muzyka jest zdecydowanie na innym poziomie. Jakby to była prawdziwa płyta Latin Soul, trochę jak wtedy, gdy słyszysz Ralfi Pagan, Orchestra Olivieri, Joe Acosta. Jakby mieli funkowe melodie, latynoski soul, a potem po prostu prostą salsę. Chciałem, aby moja płyta była inna w ten sposób.

Kiedy jako autor piosenek siadasz do pisania tekstów, skąd czerpiesz inspirację?

Życie całkiem; wszystkie te piosenki są o moim życiu. Moja ostatnia płyta dotyczyła wychodzenia z ulicy, tworzenia albumu i zakochiwania się. Ta płyta jest bardziej jak I-jestem-tutaj i nigdy nie pomyślałbym, że ludzie będą cieszyć się moją muzyką i cieszyć się sukcesem związanym z nagraniem płyty. Są piosenki o miłości, smutne piosenki, F*** It piosenki i wszystko pośrodku,

Refleksja, opowiedz mi całe swoje początki w muzyce — Kiedy po raz pierwszy się nią zainteresowałeś? I jak to się wszystko zaczęło dla Jasona Joshuy?

Cóż, muzyka latynoska, zwłaszcza portorykańscy piosenkarze i grupy, takie jak Hector Lavoe, Willie Colon, Maelo, Jerry Rivera i Frankie Ruiz, więc ten wpływ zaczął mnie prześladować, doprowadzając do obsesji w wieku dwudziestu kilku lat, ale dla mnie był to Michael Jackson. MJ zaczął dla mnie wszystko, zwłaszcza Thriller. Oglądając go w telewizji i ucząc się ruchów i piosenek, chciałem taki być. Ale realia życia w dzielnicy, tak naprawdę nie mogłem tego zobaczyć, więc skupiłem się na sporcie i łyżwiarstwie, dopóki nie byłem nastolatkiem i nauczyłem się grać na gitarze, basie, a potem na perkusji i rzuciłem deskorolkę, aby zachować ręce, odkąd byłem i tak nie jest w tym dobry. W liceum założyłem kilka punkowych zespołów, a kiedy skończyłem 18 lat, złamałem sobie serce i dostałem się do płyt mojego taty, których zawsze słuchałem, ale tak naprawdę nie dzieliłem się z innymi. Słuchałem Ala Greena, Jamesa Browna i Curtisa Mayfielda & The Impressions. To wtedy zacząłem naprawdę poświęcać swoje życie muzyce soul i R&B. Miałem zespół przez około 10 lat i wtedy zdecydowałem się grać solo.

Warto przeczytać!  Chris Lockett – West Block (teledysk)

Teraz jesteś rodem z Miami, Floryda, prawda? Więc dorastając w „Magic City”, kto ze wszystkich innych miał/uważasz za największy muzyczny wpływ?

To znaczy, będąc z Miami, nauczyłem się w młodym wieku, że mamy silną historię Soul, która była zdecydowanie niedoceniana. Więc mając 20 i 30 lat, spotykałem się z niektórymi z nich; jak Clarence Reid, Helene Smith, Willie Clarke i Little Beaver. Każdy z nich ma duży wpływ na moje życie, ponieważ wiedzą, jak trudno jest tworzyć uduchowioną muzykę i odnosić sukcesy w tym mieście. Wszyscy byli bardzo wspierający i przyjaźni i lubili moją muzykę. Niektórzy z nich odeszli lub po prostu się zestarzeli i od jakiegoś czasu nie mogłem z nimi rozmawiać, ale nadal rozmawiam z Helene i Williem.

Powiedziawszy to, jak klasyfikujesz swoje ogólne brzmienie i/lub styl?

Latin Soul, R&B, Funk, Soul, Doo-Wop, wiesz, uliczne gówno.

Towar


Zmiana biegów tutaj…

Co Twoim zdaniem będzie ostatecznym kluczem do Twojej długowieczności?

Wierzę, że dobre piosenki. Myślę, że publikowanie dobrych piosenek bardziej niż kilka piosenek zapewnia długowieczność. Ważne jest również pozostanie na swoim pasie ruchu. Robienie ciebie jest numerem 1 i tworzenie dobrych piosenek, haha!

Co chcesz, aby ludzie czerpali z twojej muzyki?

Fakt, że (oni) nawet słuchali, jest dla mnie wystarczający. Te koty mają tatuaże La Vida Es Fria, tatuaże biednych chłopców, wszystkie z moich piosenek. Myślę, że już to rozumieją.

Mówiąc poważniej, czy jesteś zadowolony z obecnego stanu muzyki?

Tak, całkowicie! Lubię nowe rzeczy muzyczne, ludzie tworzą i to jest dobre.

Czy masz jakieś inne zewnętrzne/dodatkowe aspiracje, może nawet całkowicie oderwane od muzyki?

Tak, kiedy się zestarzeję, chciałbym zostać fryzjerem, haha! Jak nożycowy fryzjer, idk.

Jak dotąd, jaki był twój największy moment w karierze, przynajmniej do tej pory?

Wydanie tego filmu było dla mnie największym momentem w karierze.

Warto przeczytać!  HHW Gaming: Derek Jeter znowu zakłada Yankee Pinstripes dla MLB The Show 23: The Captain Edition

Jak wygląda dla ciebie przeciętny dzień?

Cóż, jestem tatą, więc jest to, haha! Lubię śpiewać, tarzać się po podłodze i bawić się z moim synem. On jest moim najlepszym przyjacielem. Spotkania muzyczne prowadzę dzięki Airpods, Zoom, WhatsApp i Gmail. To wycieczka!

Omów, w jaki sposób wchodzisz w interakcje z fanami i odpowiadasz im…

Cóż, jeśli się odezwą, zawsze odpisuję, może to zająć chwilę, ponieważ nie jestem tak zaangażowany w sieć jak kiedyś. Bycie dobrym ojcem jest dla mnie priorytetem. Ale chcę tylko powiedzieć, że niezależnie od tego, czy moje piosenki poprawiły ci dzień, czy pomogły ci w złych chwilach, zawsze jestem przy moich fanach i wiele im zawdzięczam. Są najlepsi i zawsze chcę dać im to, co we mnie najlepsze.

Jaka jest twoja ulubiona część tego zawodu? Twój najmniej lubiany? I dlaczego?

Możliwość tworzenia muzyki, słuchania i angażowania ludzi jest największym darem. Nie mam najmniejszych, ponieważ pracowałem jednocześnie w koszernej piekarni, sklepie z płytami i realizacji zamówień dla gigantycznej firmy, więc jestem bardzo wdzięczny, haha!

Jaką radę miałbyś dla kogoś, kto chciałby pójść w Twoje ślady?

Pracuj i ufaj Bogu lub cokolwiek, co da ci spokój.

Wreszcie, co dalej z Jasonem Joshuą?

Wycieczka! Wycieczka! Wycieczka! Nie byłem w stanie właściwie koncertować od czasu pandemii, teraz jestem gotowy!

Czy jest coś, co pominąłem lub po prostu zapomniałem wspomnieć?

hahaha! Myślę, że masz (wszystko), dzięki za możliwość!

Jakieś „końcowe” myśli dla naszych czytelników?

Dziękuję za przeczytanie, ciesz się „La Vida Es Fria” i sprawdź mnie na towarzyskie i kiedy przejeżdżam przez twoje miasto! Kocham was wszystkich!

Ćwierkać

Tagi: Adam Scone, Al Green, Chris Blauvelt, Clarence Reid, Curtis Mayfield, Estevan Oriol, Frankie Ruiz, Hector Lavoe, Helene Smith, James Brown, Jason Joshua, Jerry Rivera, Joe Acosta, Little Beaver, Maelo, Michael Jackson, Orkiestra Olivieri, Ralfi Pagan, Richie Abbott, The Impressions, Willie Clarke, Willie ColonŹródło