JID krąży po Kalifornii z Trueno w teledysku „Lo Tengo” argentyńskiego rapera

Trueno nadal umacnia się jako latynoska siła w hip-hopie: argentyński raper połączył siły z JID w teledysku do swojego nowego singla „Lo Tengo”, który został wydany w piątek (25 listopada).

W zeszłym roku Trueno stał się artystą, którego warto obserwować na latynoskiej scenie rapowej. W maju Gorillaz przywiózł go jako gościa specjalnego podczas koncertu zespołu Quilmes Rock, gdzie wykonał nowy styl dowolny do „Clint Eastwood”. We wrześniu Trueno pojawił się w spin-offie Tiny Desk firmy NPR, El Tiny, z okazji Miesiąca Dziedzictwa Latinx.

Teraz Trueno otrzymuje znak współpracy z amerykańskiej sceny hip-hopowej. Pochodzący z Atlanty raper JID wskoczył na singiel Trueno „Lo Tengo”. Przyjemny utwór zawiera funkowe rytmy, które przypominają rap z lat 90. Hiszpańskojęzyczna duma Trueno brzmi jak u siebie, gdy pluje na swój występ z Argentyny. JID wślizguje się w połowie drogi ze zgrabną zwrotką gościnną. „Wypuszczam zespoły w Buenos Aires / Jestem z Trueno” – rapuje JID ze swoim najlepszym hiszpańskim akcentem. Refren zawiera również niewymieniony wokal dziewczyny Trueno, Nicki Nicole.

Warto przeczytać!  The Weeknd ogłasza drugą część trasy „After Hours Til Dawn” w Europie i Ameryce Łacińskiej

W teledysku do „Lo Tengo”, wyreżyserowanym przez Lucasa Vignale i El Dorado, JID podróżuje z Trueno po Kalifornii w niskim jeźdźcu. Trueno z dumą reprezentuje swoje argentyńskie korzenie, dzieląc się swoim drinkiem mate z JID. Trueno wydał swój album Bien O Mal na początku tego roku. Występuje także na składance Por La Cultura NFL ze swoją piosenką „Quién Si No”.

Niektórzy omówieni tutaj artyści to artyści Warner Music. Uproxx jest niezależną spółką zależną Warner Music Group.