Jo Mersa Marley, wnuk Boba Marleya, nie żyje w wieku 31 lat

#image_title

Polecany film HipHopWired

BLISKO

Źródło: Johnny Louis/Getty

Świat reggae jest w szoku, gdy Jo Mersa Marley, wnuk legendy Boba Marleya został uznany za zmarłego w wieku 31 lat.

Według doniesień przedstawiciel młodego piosenkarza potwierdził jego przejście do Rolling Stone. Stało się to po tym, jak dziennikarz z Kingston, Abka Fitz-Henley, po raz pierwszy poinformował o śmierci za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, stwierdzając, że Marley zmarł w USA po tym, jak „znaleziono go niereagującego w pojeździe”. Pozostawia żonę i córkę.

WZPP, stacja radiowa z południowej Florydy, poinformowała o śmierci piosenkarza „Burn It Down” w poście na Instagramie, w którym stwierdziła, że ​​była to przyczyna ataku astmy bez podawania dalszych szczegółów. Przedstawiciel Marleya nie udzielił dalszych komentarzy, gdy po raz pierwszy skontaktowała się z nim prasa.

Warto przeczytać!  SSRICHH33 – Co się stało z tym chłopcem (ekskluzywny teledysk)

Wnuk Boba i Rity Marley oraz syn Stephena Marleya, Jo Mersa, urodził się jako Joseph Marley 12 marca w Kingston na Jamajce. W latach licealnych przeniósł się na Florydę i studiował inżynierię dźwięku w Miami Dade College. Muzycznie zadebiutował w 2010 roku piosenką „My Girl”, powstałą we współpracy ze swoim kuzynem Danielem Bambaataa Marleyem. W 2014 roku wydał EP-kę zatytułowaną Wygodne, aw 2021 roku wydał swój debiutancki album Eternal.

W wywiadzie dla Rolling Stone w czasie swojego debiutu młody Marley opowiedział o swoim kultowym dziadku i rodzinnym dziedzictwie. „Należę do nowej generacji Marleyów, ale jednocześnie wciąż eksperymentuję” — powiedział, dodając: „Moim planem jest zrobić coś nowego z moimi korzeniami”.

W innym wywiadzie dla outletu Reggaeville w 2021 roku mówił dalej o tym wpływie. „Zawsze słyszymy te refleksje, mówiąc o tych rzeczach, o roli, jaką odegrał nie tylko jako członek rodziny i ojciec, ale także w świecie i o wpływie, jaki wywarł na społeczność Reggae i kulturę Reggae, korzenie, przynosząc przesłanie Rastafari i miłość ponad wszelką miłość”.

Warto przeczytać!  ZOBACZ: Wideo pokazuje zwolnienie Gunny z więzienia

Źródło