Kanye West łączy się z białym nacjonalistą Nickiem Fuentesem

Kanye West został zauważony z inną niepokojącą postacią od prawicowego Nicka Fuentesa, po jego ogłoszeniu kandydowania na prezydenta w 2024 roku.

Wcześniej w tym tygodniu (22 listopada) twórca Dondy ujawnił, że odwiedził Donalda Trumpa w jego posiadłości Mar-A-Lago, gdzie miał pytanie do byłego naczelnego dowódcy. Kanye poprosił swojego byłego przeciwnika w wyborach w 2020 roku, aby został jego partnerem w wyścigu w 2024 roku.

Chociaż Ye od dawna jest gorącym zwolennikiem Trumpa, pomimo rzekomych gróźb śmierci za to, jego nowe skojarzenia są niepokojące.

W środę pojawiło się nagranie przedstawiające Kanye Westa na lotnisku w Miami z białym nacjonalistą Nickiem Fuentesem, podobno zrobione przed jego spotkaniem z Trumpem. Inne doniesienia mówią, że Fuentes i Ye byli również widziani razem w klubie golfowym Trumpa.

Lol. @kanyewest jest naprawdę tutaj w dopasowywaniu strojów i łapaniu lotów z Nickiem Fuentesem — białym nacjonalistą, który nazwał czarnych wyborców „głosowaniem na czarnucha”. https://t.co/EOJHOS0jZdObraz
##>

Warto przeczytać!  Nas „Michael & Quincy”, Meek Mill „God Did” i więcej | Codzienne wizualizacje 22.11.22

Fuentes, który prowadzi program online o nazwie America First, zyskał rozgłos w kręgach alt-right po tym, jak stał się wpływową postacią podczas ruchu „Stop the Steal”. Celem organizacji było obalenie wyniku wyborów z 2020 roku na korzyść Donalda Trumpa.

Brał także udział w wiecu białej supremacji „Unite the Right” w Charlottesville w 2017 roku. Zdeklarowany neo-N### wjechał swoim samochodem w grupę kontrmanifestantów podczas wiecu, zabijając kobietę i raniąc 35 osób.

Podobnie jak Milo Yiannopoulos, którego Kanye West niedawno zaprosił do swojej kampanii wyborczej, Nick Fuentes również opowiada się za rasistowską, antysemicką i anty-LGBTQ retoryką.

„Możesz nazywać nas rasistami, zwolennikami białej supremacji, nazistami i bigotami”, napisał Fuentes w poście na Facebooku po śmiercionośnym wiecu „Zjednocz prawicę” w 2017 r., zgodnie z SPLC. „Możesz wyprzeć się nas w mediach społecznościowych ze swojej wygodnej pracy w Campus Reform. Ale nas nie zastąpisz. Pozbawiona korzeni ponadnarodowa elita wie, że nadchodzi fala białej tożsamości. I wiedzą, że gdy wieść się rozejdzie, nie będą w stanie nas powstrzymać. Ogień rośnie!”

Warto przeczytać!  Emily Ratajkowski szczegółowo opisuje „przerażającą” utratę wagi, która pozostawiła ją na poziomie zaledwie 100 funtów

Nick Fuentes użył również słowa n podczas audycji „America First”, wyemitowanej w styczniu 2022 r. Odniósł się do Steve’a Bannona jako „grubaka”, który próbuje „zalać strefę n##### głosami ”. Obejrzyj poniższy klip.

Nick Fuentes nazywa Steve’a Bannona „grubym sukinsynem”, który próbuje „zalać strefę głosami czarnuchów”. Fuentes przyznaje, że „ten się wymknął”. https://t.co/vUtjs21z3CObraz
##>

Przy innych okazjach Fuentes przekonywał o segregacji, a Jim Crow był lepszy dla Czarnych.

„Musieli pić z innej fontanny” – powiedział Fuentes, według Mother Jones. „O nie, musieli chodzić do różnych szkół. Ich fontanna na tym słynnym obrazie była gorsza. Kogo to obchodzi? Dorośnij, pij z f###### fontanny. To woda, to samo. Nawet jeśli było źle, kogo to obchodzi. Wszyscy się zgadzamy, że tak jest lepiej dla nich, tak jest lepiej dla nas. Ogólnie jest lepiej.”

Warto przeczytać!  Air Jordan 2 Low „Cherrywood” trafi do sprzedaży w 2023 roku: pierwsze spojrzenie

Stara się również, aby słowo n nie wymknęło się podczas transmisji i używa homofobicznych obelg.

„Prawdopodobnie zadzwonili do holu, ci f###### – prawie właśnie powiedziałem słowo na „n”. Nieważne, f##### lewacy, niezła próba. Ci Czarni przy ladzie, są do cholery w mojej opsec.