Kim Kardashian odpowiada na kontrowersje związane z Balenciagą

Kim Kardashian wydała oświadczenie w odpowiedzi na kontrowersje wokół najnowszej kampanii Balenciagi. Marka znalazła się pod ostrzałem za fotografowanie dzieci wraz z akcesoriami o tematyce BDSM.

„Przez kilka ostatnich dni milczałam, nie dlatego, że nie byłam zszokowana i oburzona ostatnimi kampaniami Balenciagi, ale dlatego, że chciałam mieć możliwość porozmawiania z ich zespołem, aby zrozumieć dla siebie, jak to się mogło stać” – napisała Kardashian. – czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

LOS ANGELES, Kalifornia — 18 czerwca: Kim Kardashian West na swoim pierwszym otwarciu pop-upu KKW Beauty and Fragrance w Westfield Century City w Los Angeles 20 czerwca 2018 r. (Zdjęcie: Presley Ann/Getty Images dla ABA)

Dodaje: „Jako matka czwórki dzieci wstrząsnęły mną te niepokojące obrazy”.

Warto przeczytać!  Mężczyzna, który zaatakował Dave'a Chappelle'a w Hollywood Bowl skazany na więzienie

Przed zakończeniem Kardashian dodaje, że od tamtej pory rozmawiała z Balenciagą i wierzy, że rozumieją powagę sytuacji. Mówi, że nie pozwoli, by coś takiego kiedykolwiek się powtórzyło.

„Doceniam usunięcie przez Balenciagę kampanii i przeprosin” — kontynuuje później. „Wierzę, że rozmawiając z nimi, rozumieją powagę problemu i podejmą niezbędne środki, aby to się nigdy więcej nie powtórzyło”.

Komentarze pojawiły się po tym, jak Kardashian udostępniła swoje zdjęcie w butach Balenciaga i Adidas na Instagramie na początku tego tygodnia.

Jeśli chodzi o kontrowersyjną sesję zdjęciową, Balenciaga złożyła pozew o wartości 25 milionów dolarów przeciwko scenografowi i firmie produkcyjnej. Twierdzą, że obie strony są odpowiedzialne. Fotograf na sesji twierdził, że po prostu wykonywał polecenia w oświadczeniu na Instagramie.

Warto przeczytać!  Album: Stormzy „To jest to, co mam na myśli”

Wcześniej tej jesieni Balenciaga zerwała kontakty z byłym mężem Kardashian, Kanye Westem. Była to jedna z wielu umów z markami, które Ye przegrał w wyniku swoich licznych antysemickich komentarzy.

Poniżej znajdziecie ostatnie oświadczenie Kardashian dotyczące najnowszej kampanii Balenciagi.

Jako matka czworga dzieci jestem wstrząśnięta niepokojącymi obrazami. Bezpieczeństwo dzieci musi być traktowane z najwyższym szacunkiem, a wszelkie próby normalizacji wszelkiego rodzaju wykorzystywania dzieci nie powinny mieć miejsca w naszym społeczeństwie – kropka.

— Kim Kardashian (@KimKardashian) 27 listopada 2022 r

Jeśli chodzi o moją przyszłość z Balenciagą, obecnie ponownie oceniam swoje relacje z marką, opierając się na ich gotowości do przyjęcia odpowiedzialności za coś, co nigdy nie powinno się wydarzyć — i działania, które oczekuję, że podejmą, aby chronić dzieci.

Warto przeczytać!  Jill Scott świętuje 23. rocznicę wydania swojego debiutanckiego albumu podczas trasy koncertowej

— Kim Kardashian (@KimKardashian) 28 listopada 2022 r

[Via]