Którzy muzycy zdecydowali się opuścić Twittera?

Toni Braxton, Sara Bareilles i Jack White należą do stale rosnącej listy celebrytów i muzyków, którzy zdecydowali się opuścić Twittera w odpowiedzi na niedawne przejęcie platformy mediów społecznościowych przez Elona Muska.

Od czasu przybycia Muska Twitter pogrążył się w chaosie, od znacznych zwolnień i nieudanego wdrożenia płatnej weryfikacji na Twitterze po przywrócenie kont prowadzonych przez bigotów, takich jak Donald Trump, oraz wzrost rasistowskich obelg i dezinformacji.

Po przeprowadzeniu ankiety, w której poproszono użytkowników Twittera o głosowanie „tak” lub „nie” na temat tego, czy były pierwszy prezydent powinien wrócić na platformę mediów społecznościowych, co najmniej 52 procent osób zagłosowało „tak”.

„Ludzie przemówili. Trump zostanie przywrócony na stanowisko” – napisał Musk na Twitterze, kończąc swoje przesłanie łacińskim zwrotem „Vox Populi, Vox Dei”, co oznacza „głos ludu, głos Boga”.

Warto przeczytać!  Ye i Kim Kardashian: Kanye zachęca byłą żonę do poślubienia Toma Brady'ego

Nawet Soulja Boy ma dość tego, jak miliarder technologiczny reaguje na stale rosnącą listę problemów z platformą, mówiąc, że opuszcza Twittera i uruchamia własną aplikację. „Pieprzyć to, zamierzam stworzyć własną aplikację” – napisał na Twitterze.

Inne gwiazdy również włączyły się do bojkotu Twittera, w tym aktorka i komik Whoopi Goldberg, scenarzystka Shonda Rhimes, modelka Gigi Hadid, założyciel Nine Inch Nails Trent Reznor, artysta komiksowy Erik Larsen i aktorka Tea Leoni.