Legenda rapu, Big Daddy Kane, nazwał J. Cole’a swoim „bohaterem” i wyjaśnił, co kocha w Migos

#image_title

Fani rapu mogą być przyzwyczajeni do starszych artystów, którzy krytykują współczesne gwiazdy, ale przynajmniej jeden z pierwszych pionierów hip-hopu miał pewne pochwały dla panujących twórców hitów rapu. Big Daddy Kane, któremu często przypisuje się, obok Rakima, zapoczątkowanie jednej z najwcześniejszych zmian stylistycznych w hip-hopie, wprowadzając złożone, wielosylabowe schematy rymów i puenty do wolniejszych rytmów, wymienił w szczególności dwa nazwiska, gdy zapytano go o nowoczesną klasę artystów przez stację radiową Houston 97,9 The Box: J. Cole i Migos.

Nazywając J. Cole’a swoim „bohaterem”, przypisał także uznanie Kendrickowi Lamarowi i Rapsody, a także raperce bojowej Lady Luck. Następnie ubolewa nad utratą Takeoff, mówiąc: „Miałem wielką nadzieję, że zobaczę kolejny album Migos”. Wyjaśnił swoją radość z Migos, porównując ich do niektórych swoich rówieśników. „Ich styl przypominał mi The Funky Four Plus 1 More z ich wchodzeniem i wychodzeniem. Jestem fanem ich muzyki i mody”.

Warto przeczytać!  Rocznica albumu Teoria gier The Roots

Kanye wcześniej chwalił Cole’a w 2021 roku, nazywając go swoim ulubionym MC. „To jest ten brat, który sprawia, że ​​czuję, że hip-hop wciąż żyje i zostaje tutaj, kiedy słucham, jak ten brat pluje i słucham jego muzyki” – powiedział.

Źródło