‘[Lil’ Jon’s] Crunk Chants Wszystkie pochodzą z Harlemu!” – Ewolucja supergwiazd DJ-ów i wojen radiowych

#image_title

Pozdrów DJ’a!

20 stycznia obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych jako Narodowy Dzień DJ-ów, a WBLS chciał to uczcić z grupą legend mieszanych z obecnym pokoleniem DJ-ów, aby podzielić się swoimi historiami i początkami hip hopu.

Lata 90. to dekada, w której hip hop zrobił duży krok naprzód w mainstreamie, a jego popularność była bardziej widoczna w reklamach, rozmowach i stacjach radiowych w całym kraju.

Odcinek drugi przedstawia rozwój hip-hopu przez pryzmat DJ-a w tym, co wielu uważa za najlepszą dekadę w swojej 50-letniej historii.

DJ Enuff, DJ Kid Capri, DJ Clark Kent, DJ Chuck Chillout i DJ Wallah siadają, by porozmawiać o powstaniu mixtape’u, o tym, jak DJ-e stali się supergwiazdami i o przemianie z lat 80-tych na 90-te.

Warto przeczytać!  Certyfikowany Banger: Bombshell Mint

Spoglądamy również wstecz na wojny radiowe KISS vs HOT 97, w których DJ Enuff szczegółowo opisuje bitwy między nim a Funk Flex na początku lat 90., jak bycie w radiu zmieniło kariery jego i innych, Red Alert i DJ Chuck Chillout i nie tylko.

Dyskutują również o tym, jak różnica w technologii zmieniła DJ-a na zawsze i czy biznes zmienił się po przejściu od płyt do CDJ i kontrolerów.

Zobacz odcinek 1!

Odcinek 3 zostanie wyemitowany w piątek.

Źródło