Lizzo mówi, że anulowanie kultury to „przywłaszczenie”

#image_title

Lizzo mówi, że „anulowanie kultury” to „przywłaszczenie”, powołując się na oburzenie ludzi zmarginalizowanych w społeczeństwie. Piosenkarka Special wyjaśniła swoje stanowisko w tweecie, który opublikowała w niedzielę wieczorem.

Lizzo mówi, że oburzenie stało się „modne, niewłaściwie wykorzystywane i źle kierowane” i chce, aby uwaga wróciła do „prawdziwych problemów”.

Wyjaśniła: „To może być przypadkowy moment, aby to powiedzieć, ale leży mi to na sercu… anulowanie kultury to przywłaszczenie. Było prawdziwe oburzenie ze strony naprawdę zmarginalizowanych ludzi, a teraz stało się to modne, niewłaściwie wykorzystywane i źle kierowane. Mam nadzieję, że możemy to wycofać i skupić nasze oburzenie na prawdziwych problemach”.

LOS ANGELES, KALIFORNIA — 14 marca: Lizzo bierze udział w 63. dorocznej ceremonii rozdania nagród GRAMMY w Los Angeles Convention Center 14 marca 2021 r. w Los Angeles w Kalifornii. (Zdjęcie: Kevin Mazur/Getty Images dla The Recording Academy)

Warto przeczytać!  LeBron James reaguje na swojego sobowtóra z mundialu

Tweet pojawia się po tym, jak Lizzo wcześniej w tym tygodniu skrytykowała umiejętność korzystania z mediów społecznościowych przez ludzi. „Musimy porozmawiać o epidemii wiary we wszystko, co widzicie w mediach społecznościowych…” – napisała w poście.

Jeśli chodzi o muzykę, Lizzo ma pojawić się na luksusowej wersji najnowszego albumu SZA, SOS. Piosenkarka TDE szczegółowo opisała swoje doświadczenia ze współpracy z Lizzo podczas niedawnego wywiadu dla Rolling Stone.

„Po prostu świetnie się razem bawimy”, powiedziała wówczas w sklepie. „I czuję, że mnie rozumie. Jest kolejną osobą, która ma piekielny gust muzyczny i nie mieści się w niczyim pudełku. Sprawia wrażenie, jakby jej to nie obchodziło, jakby po prostu robiła to, na co miała ochotę. I po prostu uwielbiam być z nią, tak jak przyjaciółka i spędzać czas. Więc ilekroć przychodzi do studia, mam ochotę: „Wpadnijmy w jakieś gówno”.

Warto przeczytać!  Mutulu Shakur wyszedł z więzienia po 37 latach

Sprawdź najnowszy post Lizzo na Twitterze poniżej.

To może być przypadkowy moment, aby to powiedzieć, ale leży mi to na sercu… anulowanie kultury to przywłaszczenie.

Było prawdziwe oburzenie ze strony naprawdę zmarginalizowanych ludzi, a teraz stało się to modne, niewłaściwie wykorzystywane i źle kierowane.

Mam nadzieję, że możemy to wycofać i skupić nasze oburzenie na prawdziwych problemach.

— OBSERWUJ @YITTY (@lizzo) 8 stycznia 2023 r

[Via]

Źródło