Masa | Co obecnie robi Bad Boy’s Most Wanted?

#image_title

Mason Durell Betha, lepiej znany jako Masa, który stał się gwiazdą w latach 90. i tworzył muzykę, która stała się synonimem tamtej epoki. Wpływ urodzonego na Florydzie, ale wychowanego w Harlemie artysty hip-hopowego można dostrzec u takich artystów jak Kanye West, Pusha T i Drake.

Obręczowe marzenia

W szkole średniej Mase był gwiazdą swojej drużyny i marzył o tym, by pewnego dnia dostać się do NBA. Niestety, jego plany zostały przerwane, gdy okazało się, że nie może zostać przyjęty do college’u I ligi z powodu słabych ocen. Kontynuował naukę w college’u, ale ostatecznie zdecydował się zamiast tego zająć się muzyką.

Śmieszny fakt: Mase grał w koszykówkę u boku rapera Cam’rona!

Lata złego chłopca

Cam’ron i Mase zaczęli razem rapować, początkowo jako hobby – nazywali się Killa Cam i Murda Mase. Gdy stopniowo zaczęli poważnie traktować swoją sztukę, połączyli siły z raperami, Bloodshed, Big L i Herbem McGruffem, tworząc grupę „Children Of the Corn”. Siostra bliźniaczka Mase’a, Stason, połączyła go z kierownikiem trasy The Notorious BIG, Cuddą Love, który zabrał Mase’a do Atlanty na konwent rapowy – tak się złożyło, że Puff Daddy tam był, a Mase rapował dla niego. Doprowadziło to do tego, że Mase podpisał kontrakt z Bad Boy Records.

Warto przeczytać!  Przyszłość zmienia jego imię

Mase szybko zabrał się do pracy, występując w „Only You” 112, „Mo’ Money, Mo’ Problems” BIG i „Can’t Nobody Hold Me Down” Puff Daddy’ego.

W 1997 Mase wydał swój pierwszy album studyjny, Harlem World. Ten album zawierał takie hity jak „Lookin’ at Me” i „What You Want”. Ten album osiągnął pierwsze miejsce na listach przebojów Billboard Pop i R&B LP. Ten album również pokrył się 4-krotną platyną w USA. W 1997 roku Mase pojawił się także w utworach takich jak „Top Of The World” z Brandy i „Honey” z Mariah Carey.

W 1998 roku Mase zdecydował się założyć własną wytwórnię All Out Records, z którą podpisał kontrakt ze swoją grupą Harlem World, w skład której wchodziła jego siostra Stason.

Drugi album Mase, Double Up , został wydany w 1999 roku. Album ten osiągnął 11. miejsce na liście przebojów US Top 2000 i numer 2 na liście Top Hip-Hop / R&B Albums. Ten album również pokrył się złotem. Utwory takie jak „Get Ready” i „Do It Again” znalazły się w tym projekcie.

Warto przeczytać!  Roddy Ricch opublikował swój sześciocyfrowy rachunek z Balu Gubernatorów dla wątpiących

Zmiana biegów (trochę)

Również w 1999 roku, podczas wywiadu z Funkmaster Flex, raper ogłosił zamiar wycofania się z muzyki, aby odpowiedzieć na „wezwanie od Boga”.

Mase przyjął powołanie, został wyświęconym duchownym i zostawił rapową grę w spokoju. Jednak pięć lat później raper zdecydował się chwycić za mikrofon i wydać album Welcome Back w 2004 roku. Ten album pokazał nowy, czystszy wizerunek Mase. Zadebiutował na 4 miejscu na liście US Billboard 200 i 3 na liście US Top Hip-Hop / R&B Albums. Był to również jego drugi album, który pokrył się złotem, zawierający utwory takie jak „Welcome Back” i „Breathe, Stretch, Shake”. Niedługo po wydaniu tego albumu Mase ponownie się wycofał.

Następnie w 2009 roku, po stwierdzeniu, że zainspirowała go śmierć Michaela Jacksona, Mase wrócił ponownie. Zaczął ten powrót, wypuszczając co tydzień nową muzykę w audycji radiowej DJ Self.

W następnym roku Mase postanowił na dobre wycofać się z rapu, choć nadal pojawiał się w piosenkach takich artystów jak French Montana i Kanye West. Po pewnym czasie Mase zrobił się znowu dość cichy, aż do 2017 roku, kiedy wydał utwór diss w odpowiedzi na mixtape Cam’ron The Program, zatytułowany „The Oracle”.

Warto przeczytać!  Rihanna wydała piosenkę „Born Again” do kontynuacji „Czarnej Pantery”.

Muzyka

Kiedy słyszysz tę piosenkę, nie możesz nie przegapić lat 90.! Mase był młody, pełen energii i pasji; można było to poczuć w tym utworze!

Ta piosenka nadal ma charakter rapowy, ale zapewnia również doskonałą równowagę wibracji R&B z rytmem i wokalem Monifah. Kolejna solidna piosenka!

Gdzie jest teraz Mase?

Mase milczał przez jakiś czas, ale w swój zwykły sposób wrócił do nas w 2022 roku, aby podzielić się tym, że podpisał kontrakt z Deaththrow Records, której właścicielem jest teraz Snoop Dogg. Nadal jest uwikłany w bitwę o odzyskanie swoich panów od Diddy’ego. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co zrobi dalej!

Gdzie znaleźć Masa

Śledź Mase na TWITTERZE, INSTAGRAMIE i YOUTUBE

Podoba Ci się ten artykuł? Daj znać Jessice w komentarzu!

SPRAWDŹ, CO DZIEJE SIĘ W FOXY BROWN TUTAJ

Zapisz się do naszego newslettera!

Źródło