Mia X | Co słychać u Pierwszej Damy No Limit Records?

#image_title

Wyświetlenia 16

Mia Young, lepiej znana jako Mia X, jest urodzoną i wychowaną w Nowym Orleanie MC, która wykorzystała swoje umiejętności, aby przejść do historii jako pierwsza kobieta, która podpisała kontrakt z No Limit Records. Mia wyróżniała się wśród swoich rówieśników z No Limit Records, a jej dziedzictwo jako jednej z pionierskich MC z Południa nadal króluje.

Budowanie snu

Rapowanie nie było pasją, której rozwinięcie zajęło Mii X; już jako dziecko kochała sztukę. Ta miłość do hip-hopu doprowadziła ją do połączenia sił z inną legendą z Luizjany, Manniem Freshem, w celu utworzenia grupy New York Incorporated w 1984 roku. Czy grupa przyniosła mnóstwo pieniędzy dzięki swoim wysiłkom? Niekoniecznie. Jednak ich podekscytowanie i miłość do sztuki trzymały ich przy życiu.

Mia przeniosła swoją pracę na wyższy poziom w 1993 roku, kiedy wydała EP-kę Da Payback. Nie wiedziała, że ​​to dopiero początek.

Era No Limit

W 1994 roku Mia X zderzyła się z losem, gdy wpadła w ucho urodzonego w Nowym Orleanie mistrza P. Nie zajęło mu dużo czasu dostrzeżenie, że ma przed sobą prawdziwy talent, co skłoniło go do podpisania z nią kontraktu z No Limit Records , co czyni ją pierwszą raperką, która podpisała kontrakt z wytwórnią.

Natychmiast zabrała się do pracy i wydała swój debiutancki album Good Girl Gone Bad w 1995 roku. Na tym albumie znalazły się takie utwory jak „Mission 2 Get Paid” i „Yo, Boyz”. Chociaż ten album nie wywołał fal na listach przebojów Billboardu, wywołał fale wśród słuchaczy na Południu, zyskując jej wierną rzeszę fanów dzięki jej hardcorowemu, ale bezczelnemu stylowi rymowania.

Warto przeczytać!  SAINt JHN i London na Da Track łączą siły w singlu „Stadiums” 

W 1997 roku ukazał się drugi album Mii X, Unlady Like. Dzięki piosenkom takim jak „The Party Don’t Stop” i „Hoodlum Poetry” album odniósł sukces, osiągając 21. miejsce na liście Billboard 200 i 2. miejsce na liście najlepszych albumów R&B/Hip-Hop. Unlady Like również uzyskał status złotej płyty. Rosnąca gwiazda Mii X w połączeniu z jeszcze większym rozmachem listy No Limit sprawiły, że grupa była nie do powstrzymania.

W następnym roku raperka wydała swój trzeci album, Mama Drama. Ten album to kolejne zwycięstwo – numer 7 na liście Billboard 20 i numer 3 na liście Top R&B/Hip-Hop Albums, zaraz za płytą Jay Z Vol.2… Hard Knock Life i ścieżką dźwiękową z Belly – pomyśl tylko, jak OGROMNE to było był! Ten album zawierał takie utwory jak What’cha Wanna Do” i „Thugs Like Me”.

Śmieszny fakt: Według wywiadu dla magazynu VIBE, Mia X nagrała Mama Drama w zaledwie 10 dni!

W 1998 roku zagrała także w I Got The Hook Up jako Lola Mae. To była jej trzecia rola aktorska – zagrała w filmie I’m Bout It w 1997 i MP Da Last Don także w 1998.

Mimo że jej kariera stopniowo wznosiła się na wyżyny, sukces nie powstrzymał przed tragedią. W wywiadzie dla HipHopDX Mia wyjaśniła, dlaczego nagle zniknęła z radaru po wydaniu trzeciego albumu:

Warto przeczytać!  [WATCH] OJ Simpson zaprzecza, że ​​był ojcem Khloe Kardashian i spotykał się z Kris Jenner

„Moi rodzice zmarli w ’99. Moi rodzice zmarli w odstępie pięciu miesięcy – [shortly] po tym, jak porzuciłem Mama Drama. A moja mama była opiekunką dla moich dzieci. To pozwoliło mi koncertować i zajmować się muzyką. I [my children] byli stosunkowo młodzi, kiedy zmarła [in a car accident]. Poza tym, że byłam skrajnie zdruzgotana i załamana, musiałam również dokonać wyboru, by zastąpić moją mamę, ponieważ była ona mamą dla nas wszystkich. Musiałam więc wychować dzieci. To oznaczało, że musiałam chodzić na spotkania PTA i wiesz, być bardziej proaktywna w życiu dzieci i ich zajęciach pozalekcyjnych. Moja mama była też jak moja największa fanka.

Straciłem też 14 członków rodziny w tym 18-miesięcznym okresie [after my parents passed]. [And] miałem [more] osobista tragedia [before that]. Trzydzieści dni przed śmiercią mojej mamy zginął ojciec mojego brata. Miałem wiele spraw do załatwienia, wiele rzeczy, z którymi musiałem się uporać”.

Oprócz wszystkiego, przez co przechodziła osobiście, No Limit Records zaczęło się rozpadać, a Master P zdecydował się realizować inne przedsięwzięcia.

Odbijanie

Chociaż poświęciła trochę czasu, Mia X nigdy nie przestała pracować i wykorzystywać swoich talentów. Na początku XXI wieku raper był autorem widm dla innych raperów, a nawet pracował w nieruchomościach, opiekując się rodziną.

W 2010 roku wydała swój mixtape Unladylike Forever. W 2014 roku jej singiel „Mr. Right” została wydana przez jej wytwórnię Mama Mia Muzic, aw 2015 roku wydała singiel zatytułowany „No More”.

Warto przeczytać!  NBA Youngboy żeni się z dziewczyną Jazlyn Mychelle

Muzyka

Teraz wszyscy wiecie, że nie mógłbym mówić o Mii X, nie wspominając o jej szalonej zwrotce w tym utworze! Cały ten utwór i wszyscy na nim zabici, ale Mia X trzymała się razem z chłopcami i prawdopodobnie była gwiazdą toru.

1998 był znakomitym rokiem dla muzyki – „Hard Knock Life” Jaya Z, „Rosa Parks” OutKast, „Ruff Ryder’s Anthem” DMX i „Doo Wop(That Thing)” Lauryn Hill zostały wydane w tym samym czasie czas jak ten utwór. Mia X nadal pokazywała, że ​​jest supergwiazdą i może walczyć z każdym, i nie bała się!

Gdzie jest teraz Mia X?

Mia X wciąż tu pracuje! Przeżyła raka szyjki macicy, a teraz dodała do swojego CV szefa kuchni, pisarkę, filantropkę i profesorkę! Stworzyła Team Whip Dem Pots, markę, w której zachęca do gotowania i używania go do łączenia się z rodziną. W 2017 roku została wybrana na stanowisko Highlighted Chef w Essence Eats. W następnym roku wydała swoje wspomnienia Rzeczy, które powiedziała mi moja babcia, rzeczy, które pokazała mi moja babcia. Mia X została także profesorem wykładającym hip hop na Uniwersytecie Loyola w 2019 roku.

Więc nie trzeba dodawać, że jest zajęta i zajęta, a ja jestem tu dla tego wszystkiego! Nie wspominając o tym, że wygląda dziś wspaniale!

Gdzie znaleźć mój X

Śledź Mię X na FACEBOOKU, TWITTERZE, INSTAGRAMIE, SPOTIFY i YOUTUBE

PYTASZ CO SIĘ DZIEJE Z FOXY BROWN? KLIKNIJ TUTAJ, ABY SIĘ DOWIEDZIEĆ

Zapisz się do naszego newslettera!

Źródło