Możesz potrzebować nowego wiceprezesa teraz, gdy Trump może zostać oskarżony

#image_title

Komitet 6 stycznia zalecił Departamentowi Sprawiedliwości wniesienie wielu zarzutów przeciwko kumplowi Ye, Donaldowi Trumpowi, w poniedziałek (19 grudnia).

Reklama

Członkowie komisji skierowali Trumpa za utrudnianie oficjalnego postępowania, spisek mający na celu oszukanie Stanów Zjednoczonych, spisek mający na celu złożenie fałszywego oświadczenia oraz podżeganie, pomoc lub udzielanie pomocy/pocieszenia powstaniu. Departament Sprawiedliwości bada obecnie starania Trumpa o unieważnienie wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Rekomendacja komisji z 6 stycznia oznaczała, że ​​Kongres po raz pierwszy skierował byłego prezydenta do postępowania karnego w historii Ameryki. Departament Sprawiedliwości nie jest zobowiązany do wniesienia oskarżenia przeciwko Trumpowi. Ale kongresmen Jamie Raskin zasugerował, że dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości może doprowadzić do jeszcze większej liczby zarzutów wobec byłego prezydenta.

Warto przeczytać!  REFORM Alliance, PUMA i Upscale Vandal Host Holiday Giveback Experience

„To nie jedyne ustawy, które mogą mieć znaczenie dla postępowania prezydenta Trumpa w związku z wyborami w 2020 roku” – powiedział kongresmen Jamie Raskin. „W zależności od dowodów opracowanych przez Departament Sprawiedliwości, działania prezydenta mogą z pewnością spowodować inne przestępstwa kryminalne. Prezydent Trump i jego bezpośredni zespół nie są też jedynymi osobami wskazanymi do skierowania w naszym raporcie w ramach naszego dochodzenia”.

W zeszłym miesiącu Trump ogłosił, że ponownie będzie kandydował na prezydenta w 2024 roku. Ye, który również kandyduje na prezydenta, poprosił dwukrotnie oskarżonego polityka, by został wiceprezydentem kontrowersyjnego rapera. Według Ye oferta nie została dobrze przyjęta.

Warto przeczytać!  Menedżer R. Kelly otrzymuje 1 rok więzienia za groźbę strzelania podczas pokazu „Surviving R. Kelly”