Muzeum w FIT to Present Wystawa z okazji 50-lecia mody hip-hopowej

Muzeum w Fashion Institute of Technology (MFIT), założone w 1969 roku, ucieleśnia esencję wielu znaczących i edukacyjnych kolekcji mody. 24 lutego 2023 roku MFIT zaprezentuje wystawę upamiętniającą 50. rocznicę powstania hip-hopu zatytułowaną „Fresh, Fly, and Fabulous: Fifty Years of Hip Hop Style”. To święto kultury hip-hopowej potwierdza, że ​​muzyka hip-hopowa przyczyniła się do rozwoju mody i popkultury.

Ta wystawa, której kuratorami są dziennikarka i asystentka profesora ds. komunikacji marketingowej, Elena Romero i Elizabeth Way, zastępca kuratora ds. kostiumów w MFIT, zabiera nas w podróż obejmującą wczesne relacje z hip-hopu w mediach i ostatecznie ilustrującą, w jaki sposób zasięg hip-hopu wykracza poza inne kategorie odzieży i marki projektantów.

Ta nowa prezentacja zbada wpływ gatunku muzycznego poprzez ponad 100 strojów, akcesoriów i fotografii, które przenoszą widzów z powrotem do niektórych z najważniejszych momentów w historii hip-hopu. Te elementy obejmują stylizacje noszone przez Missy Elliot, Cardi B, Aaliyah i nie tylko.

Warto przeczytać!  HHW Gaming: „Star Wars Jedi: Survivor” i inne ważne ogłoszenia z The Game Awards

Projektanci celebrowani podczas wystawy wnieśli największy wkład w modę hip-hopową i styl uliczny, od kapeluszy Kangol Jacquesa Spreiregena i kurtek Dapper Dan po pomoc Baby Phata i Fubu.

MFIT pisze: „Jedna wystawa nigdy nie mogłaby objąć wszystkich aspektów stylu hip-hopowego, dlatego Fresh, Fly i Fabulous skupia się na kilku tematach, które przewijały się przez styl hip-hopowy w ciągu ostatnich pięciu dekad, od ekspresji Black Pride po centralne miejsce odzieży wierzchniej i dżinsu, wpływ sportu i oczywiście styl celebrytów”. Artyści hip-hopowi przełamywali bariery przez pół wieku, podnosząc poprzeczkę dla mody na światowej scenie modowej.

Dołącz do stylistki celebrytów Misy Hylton dzisiaj, 17 listopada 2022 r., która mówi o nadchodzącej prezentacji na MFIT i jej licznym wkładzie w niektóre kultowe stylizacje hip hopu, które można zobaczyć na Lil’ Kim, Beyonce, Missy Elliot, Kimora Lee Simmons i innych.

Warto przeczytać!  Donald Glover wyprodukuje i zagra w spinoffie Spider-Mana