Ojczym 2Paca, Mutulu Shakur, wyszedł na wolność po 40 latach więzienia

#image_title

Wiadomości – 20 minut temu

Źródło zdjęcia: bezpłatna kampania Mutulu

Były członek Czarnej Armii Wyzwolenia, Mutulu Shakur, lat 72, został zwolniony z więzienia federalnego po odbyciu 60-letniego wyroku.

Mutulu Shakurojczym śp Tupaca Shakurazostał zwolniony z więzienia. 72-letni Mutulu został zwolniony w piątek (16 grudnia) po odsiedzeniu 38 lat za incydent z ciężarówką opancerzoną w 1981 roku, w wyniku którego zginęło dwóch gliniarzy z Nyack i ochroniarz.

Chociaż Mutulu był śmiertelnie chory na raka szpiku kostnego, został zwolniony przez US Parole Commission.

„Decyzja o zwolnieniu warunkowym opiera się na wytycznych prawa federalnego dla więźniów „starego prawa”, stwierdzając, że dr Shakur nie stanowi zagrożenia dla społeczności”, czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej prowadzonej przez zwolenników Mutulu.

Warto przeczytać!  Ali Ciwanro wspiera prawa kobiet w przemyśle muzycznym i na całym świecie

W oświadczeniu dodano, że urzędnicy zwolnieni warunkowo wzięli również pod uwagę „wzorowe zachowanie Mutulu w więzieniu, jego stan zdrowia i czas, jaki odsiedział” przy jego zwolnieniu.

„Teraz stwierdziliśmy, że twój stan zdrowia czyni cię tak słabym umysłowo i fizycznie, że nie jesteś już fizycznie zdolny do popełnienia żadnego federalnego, stanowego lub lokalnego przestępstwa” – napisał wówczas o Mutulu komisarz ds. Zwolnień warunkowych.

W latach 70. i 80. Mutulu był żonaty z matką Tupaca, Afeni Shakur, która była członkiem Partii Czarnych Panter i dołączyła do organizacji w 1968 r. Afeni Shakur zmarła w maju 2016 r. Po zatrzymaniu akcji serca.

Podczas napadu w październiku 1981 r. Członkowie Weather Underground i The Black Liberation Army, w tym Mutulu, ukradli 1,6 miliona dolarów w gotówce z samochodu Brinka. Podczas napadu zginął strażnik Peter Paige, a także policjanci z Nyack Edward O’Grady i Waverly Brown. Ranny został także ochroniarz Joseph Trombino.

Warto przeczytać!  Kid Cudi ujawnił, że nagrał 11 piosenek w ciągu tygodnia