Płyta roku, która nie dostanie płyty roku

Jeśli spanie to najlepszy sposób na opisanie albumu Grateful Edmund 45, to cały świat musi być w stanie hibernacji. Raper wydał ten niezależny album 16 września 2022 roku we własnej niezależnej wytwórni „Stealthport” i trudno znaleźć w tym arcydziele wiele wad. Jednak niedawno wydana wersja Deluxe albumu 45 jest prawdopodobnie najlepszym albumem hip-hopowym wydanym w 2022 roku. Album zabiera cię w podróż przez jego życie w połowie lat 80., dorastając w Waszyngtonie, który został uznany za morderstwo stolica stanów zjednoczonych. Płynnie przenosi się do jego obecnego życia i doskonale łączy się z genialnym kunsztem hip-hopowym.

Rymy są ostre, a bity łączą retro produkcję Kanye z odrobiną czegoś znanego ze złotej ery hip-hopu, ale tylko nieco zaktualizowanego na miarę tamtych czasów. Muzyka „Ninety now” to termin, którego Grateful użył do stworzenia tego brzmienia, i być może stanie się to czymś. Ale oczywiście można by argumentować, że grupa taka jak Griselda była już ojcem tego powrotu do hip-hopu i nie byliby w błędzie. Ale różnica między muzyką Griseldy a tym projektem polega po prostu na perspektywie. Gryzelda pochodzi ze stanu Nowy Jork; prawie oczekujemy, że artyści z Nowego Jorku zrozumieją hip-hop. Ale ten album opowiada historię o Waszyngtonie, która nigdy nie została w całości opowiedziana na wielką skalę w hip-hopie. W epoce, w której większość artystów kopiuje brzmienie tego, co jest popularne w radiu, Grateful trzyma się swoich pistoletów i tworzy muzykę pod prąd. Do wyróżniających się utworów należą Boulé, I Am Legend i mój ulubiony utwór Alfred Brickcock. Alfred Brickcock pokazuje przebłyski opowiadania w stylu Biggiego, a każdy fan nieżyjącego już Notorious BIG z pewnością doceni wysiłek. Nie zdobędzie albumu roku ani nie dostanie nominacji do nagrody Grammy, ale 45 zajmuje w tym roku szczególne miejsce wśród albumów hip-hopowych i może być najlepszym dziełem wydanym kiedykolwiek przez artystę DC.

Warto przeczytać!  Impreza charytatywna Gunny i Goodra w Walmart w Atlancie, na której rozdano karty podarunkowe o wartości 100 USD, zostaje odwołana ze względów bezpieczeństwa

© 2022 Logan. Wszelkie prawa zastrzeżone.