Podobno Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie Ticketmaster, gdy spotykają się z reakcją na fiasko Taylora Swifta

W tej chwili wszystko jest katastrofą dla Ticketmaster. Tak bardzo spartaczyli sprzedaż biletów na The Era Tour Taylor Swift, że ostatecznie całkowicie anulowali ich ogólną sprzedaż. Swift jest naprawdę niezadowolona z tej sytuacji, jak napisała dzisiaj: „Nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać, ponieważ wielokrotnie pytaliśmy ich, czy mogą poradzić sobie z tego rodzaju żądaniem i zapewniono nas, że tak. To naprawdę niesamowite, że 2,4 miliona ludzi dostało bilety, ale naprawdę wkurza mnie, że wielu z nich czuje się tak, jakby przeszło przez kilka ataków niedźwiedzi, żeby je zdobyć”.

Teraz okazuje się, że kiedy to wszystko się waliło, Departament Sprawiedliwości prowadził dochodzenie w sprawie firmy macierzystej Live Nation Entertainment.

Warto przeczytać!  Mary J Blige ogłasza nowy talk show BET „The Wine Down” z „Much More To Come”

The New York Times donosi, że według „dwóch osób znających się na rzeczy” Departament Sprawiedliwości wszczął dochodzenie antymonopolowe w sprawie Live Nation, aby ustalić, czy firma nadużyła swojej władzy w branży muzyki na żywo. Śledztwo zostało najwyraźniej wszczęte kilka miesięcy przed sytuacją Swifta i dlatego nie jest na nie odpowiedzią.

Według źródeł NYT dział antymonopolowy Departamentu „kontaktował się z klubami muzycznymi i graczami na rynku biletów, pytając o praktyki Live Nation i szerszą dynamikę branży” i próbuje ustalić, „czy firma utrzymuje monopol na branżę. ”

Departament Sprawiedliwości wcześniej zatwierdził fuzję Live Nation/Ticketmaster w 2010 roku, pod warunkiem, że firma sprzeda część swojej działalności.