PRAWO ŹRÓDŁOWE: Mariah Carey odmówiła znaku towarowego, obalona jako „Królowa Bożego Narodzenia”

Kariera muzyczna Mariah Carey to pasmo bezprecedensowych osiągnięć. Obecnie jest najlepiej sprzedającą się artystką albumową wszechczasów, według Recording Industry Association of America, sprzedając oszałamiającą liczbę 71 milionów egzemplarzy. Przez 87 tygodni zajmowała pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100, czyli więcej niż jakakolwiek inna artystka w historii. Jest pierwszą artystką, która znalazła się na szczycie listy Billboard Hot 100 w ciągu czterech dekad, od lat 90. do 20. XX wieku. Nic dziwnego, że Billboard uznał ją za najlepszą artystkę na liście „Top 125 Artists of All Time”.

W zeszłym roku Mariah złożyła wniosek w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) o rejestrację „Queen of Christmas” jako znaku towarowego obejmującego setki towarów. Jej pretensje do tego królewskiego tytułu opierają się na następujących przesłankach: W 1994 roku Mariah wydała świąteczny album zatytułowany „Merry Christmas”, który zawierał „All I Want For Christmas Is You”, piosenkę, która od tego czasu stała się nieuniknionym świątecznym standardem. „Merry Christmas” sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy. „All I Want For Christmas is You” to jedyna świąteczna piosenka, która znajdowała się na szczycie listy Billboard Holiday 100 przez ponad 44 kolejne z 50 tygodni zarejestrowanych od początku listy w 2011 roku. Jest rekordzistą pod względem większości streamów na Spotify w 2011 roku. jednego dnia (17 milionów, 24 grudnia 2020 r.), a także zarobił 1 miliard odtworzeń na Spotify, pierwszą piosenkę Mariah Carey i pierwszą świąteczną piosenkę, która kiedykolwiek to zrobiła.

Warto przeczytać!  Going Out Sad: Więzień zostaje upokorzony i torturowany przez współwięźnia za niespłacenie długu!

Mariah Carey rzeczywiście może być „Królową Bożego Narodzenia” według magazynu Billboard i Spotify. Jednak w oczach USPTO tak nie jest. Po złożeniu wniosku o znak towarowy Elizabeth Chan, autorka tekstów, złożyła sprzeciw wobec jej rejestracji w Trademark Trial & Appeal Board (TTAB). Chan jest pełnoetatowym kompozytorem muzyki bożonarodzeniowej, który wcześniej był nazywany „Królową Bożego Narodzenia”, w tym w profilu z 2018 roku w magazynie New Yorker. W 2021 roku wydała album zatytułowany „Queen of Christmas” i znalazła się w pierwszej dziesiątce singli związanych z Bożym Narodzeniem na listach przebojów Adult Contemporary.

Chan spodziewał się chronionej batalii prawnej. Jednak Mariah nigdy nie odpowiedziała na sprzeciw, w wyniku czego USPTO niedawno odrzuciło jej wniosek o rejestrację znaków towarowych „Queen of Christmas”, a także wnioski o „Princess Christmas” i „QOC”.

Warto przeczytać!  Busta Rhymes wypuszcza nową EP-kę „The Fuse Is Lit”

Możliwe, że Mariah porzuciła tę sprawę, ponieważ uznała, że ​​potencjalna zła reklama nie była tego warta, a może z innych powodów. Końcowym rezultatem jest to, że Mariah Carey nie zostanie koronowana na „Królową Bożego Narodzenia” dla celów federalnej rejestracji znaku towarowego, chociaż może ubiegać się o ten tytuł pod wieloma innymi względami.