Recenzja albumu: Rahiem Supreme x WifiGawd – YUNG $AKS 5TH

#image_title

Byłem konsekwentnym słuchaczem Rahiema Supreme, odkąd wypuścił The 9 Diagrams w 2021 roku, ale po raz pierwszy recenzuję jedno z jego dzieł i nie mógłbym być szczęśliwszy. Bóg zwerbował innego boga, WifiGawd, do wyprodukowania jego najnowszego albumu YUNG $AKS 5TH. Przejdźmy do rzeczy. Link do odsłuchania i zakupu albumu znajdziesz na końcu tej recenzji, na dole strony.

Rozpoczyna się wystawnie utworem wprowadzającym Vintage Fendi z udziałem Ala Divino. Al jest jedyną cechą na albumie. Al zaprasza kochanków, aby spędzili czas w ich życiu, podczas gdy Rahiem pojawia się w połowie utworu, płynąc z większą energią niż sam rytm, jak zwykle, ale nie popełnij błędu, w ogóle nie brzmi z rytmu i brzmi dobrze w domu.

Drugi utwór nosi tytuł Drifting In The Rain, ale rytm przypomina mi wygrzewanie się w słonecznym dniu. Rahiem pluje rymami o dorastaniu w stresującym środowisku, o tym, jak niektórzy z jego krewnych doświadczają tego samego wychowania, i jak czasami żałuje, że to wszystko nie było snem. Wyraża również otrzymanie mądrości od swojego dziadka.

Warto przeczytać!  Blue52 – Nielojalność (teledysk)

Interesujący Specimen ma abstrakcyjny rytm, a teksty Rahiema do niego pasują, a żeby utwór miał taki tytuł, wszystko w tym utworze pasuje. Rahiem mówi o byciu świadomym swojej obcości/dziwactwa i akceptuje to. Muszę powiedzieć, że odkąd usłyszałem pierwszy flow w 2021 roku, też wiedziałem, że Rahiem jest inny.

Feel The Blues jest następny i znowu, tytuł pasuje do rytmu i tematyki Rahiema. Ten utwór jest opowieścią o odnalezieniu pewnego rodzaju ulgi w towarzystwie miłości, którą Rahiem poznał podczas jednej nocy, kiedy oboje razem przeżywali bluesa.

Naprawdę zacząłem kręcić głową w Mighty Microphone. To tak, jakby bóg pluł tymi rymowankami z bocznej uliczki w pochmurny dzień, tak wyobrażam sobie rytm i to sprawia, że ​​chcę mieć muzykę pasującą do tego utworu.

Powiedziałem, że wydawało mi się, że Rahiem pluje w pochmurny dzień na poprzednim utworze. Cóż, beat w Will Neva Kno brzmi jak wyjście na zewnątrz, gdy słońce przebija się przez chmury po ustaniu deszczu, świecąc na mokry beton. Rahiem opowiada o tym, jak został dźgnięty w plecy, że jest biedny, że prześladuje go paranoja i że trzyma się z daleka, żeby się utrzymać.

Warto przeczytać!  Zdecydowanie jest stróżem: kobieta połyka ogromną marynatę bez żucia… nie ma z nią konkurowania!

Run Shh Up to hit na niskim poziomie. Mówię na niskim poziomie, ponieważ nie jest to dokładnie to, czego oczekuję od Rahiema i nie jest to „typowy” banger pod względem ciężkiego basu czy sekwencji. Niezależnie od tego Rahiem brzmi jak w domu, pokazując wszechstronność. To jedna z tych piosenek „Let’s get it” o utrzymywaniu tego w ruchu, zabijaniu tego. Spankin ‘Em podąża za podobną wskazówką.

Język miłości – Prosta gra to wszystko, co mogę powiedzieć.

Wpisz czas, w którym jestem włączony. Kolejny banger. Jest w tym funkowy groove, który moim zdaniem został stworzony przez płynność Rahiema.

God Bless The Dead może być najcięższym hitem na albumie i naprawdę cementuje drugą połowę albumu (przynajmniej dla mnie) jako połowę hitu. Rahiem rymuje tutaj o byciu chodzącym trupem, pamiętając jednocześnie o swoich utraconych bliskich, zwłaszcza jak jego siostrzeniec.

Warto przeczytać!  A Boogie wypuszcza „Drowning Part 2” Ft. Kodak Black przed nowym albumem „Me Vs. Ja'

Utwór końcowy „Niezbędne” to miejsce, w którym Rahiem mówi o tym, że wszystkie jego potrzeby i pragnienia są właśnie takie. Krótko, słodko i prosto do celu.

Jestem zaszczycony, że w końcu udało mi się zdobyć tytuł Rahiem Supreme na moim pasku recenzji. To miało się w końcu wydarzyć i cieszę się, że to YUNG $AKS 5TH. S/O dla Rahiema, oczywiście za jego niepowtarzalny flow w stylu vintage, jego abstrakcje, a także zabawność i „tak, a co ty na to?” postawa w jego tekstach. Nie mogę pominąć WifiGawda, jeśli chodzi o zaprezentowanie własnej wszechstronności po stronie produkcyjnej, dorównując wszechstronności Rahiemowi i vice versa. Zdecydowanie sprawdź ten album, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i daj znać, co myślisz o albumie, jeśli go słyszałeś.

Pokój.

Źródło