Recenzja: Clavish, „Rap Game Awful”

Najgorętszy kandydat z północnego Londynu oferuje przebłyski potencjału na swoim debiutanckim mixtape’ie, wyrastającym przypadkowo w poszukiwaniu jego wyjątkowej zalety.

Oczekiwania na przybycie Clavisha bulgoczą od 2018 roku. Freestyle i single dają 23-latkowi pole position do przebijania się przez sufit, wbijając się jak kawałek układanki w pasmo ulicznych opowieści o pułapkach, które uwielbiają główni słuchacze w kraju. Prawie pięć lat później pełnometrażowy debiut rapera pojawia się z takim samym oczekiwaniem, jakie wyraża się na jego pojawienie się.

Rap Game Awful ma na celu nadrobienie straconego czasu, wypełnionego po brzegi gustowną produkcją i przedwczesną gwiazdą wciąż rozwijającą swoje rapowe umiejętności.

Naciśnij obraz

Clavish ma szablon do jasnego komunikowania swoich taktów. Oferuje zamyślone przemyślenia na temat mrocznej, złowrogiej produkcji pułapek; punkt sprzedaży tego, co oferuje Rap Game Awful. Minimalizm nadaje ton utworom takim jak „Honest”, „NRF Freestyle” i mrożącemu krew w żyłach „Rap Game Intro”, które są realizowane przez cały czas trwania projektu. W idealnym przypadku takie bity zapewniają dużo miejsca na ekstrawaganckie przepływy – marzenie rapera-pułapki, który może nie być zafiksowany na skomplikowanych tekstach, ale rekompensuje to wciągającymi wyznaniami ulicznej traumy. Chociaż Clavish nie jest jeszcze wystarczająco przekonujący swoimi opowieściami, ma odpowiedni szablon, aby to osiągnąć.

Warto przeczytać!  Ice Spice „dół od bikini” Oficjalne teksty & Znaczenie | Zweryfikowano

Rap Game Awful trwa 90 minut i przypomina maraton. Podobnie jak popularni współcześni (Nines, Giggs), gra Clavish jest śmiertelnie poważna, powściągliwa we wszystkich działach, aby stworzyć tę nonszalancką postawę. Jego powolne kroki rzadko zamieniają się w lekki trucht, pobłażając sobie w równych odstępach, bez troski o rytm. Oprócz kilku zgrabnych wersów („Zabierzcie moje tatuaże, wciąż mam dużo na klatce piersiowej”), nie jest to rekompensowane przez przekonujące rapowanie, pisanie piosenek ani zapadające w pamięć haczyki („Wkraczamy do tańca i idziemy do toalety / Po prostu wiedz, że nie próbujemy iść siusiać”, mówi bezwstydnie w „Grecji”). Utwór Posse „4 of Us” dostarcza najsilniejszego momentu na mixtape’ie, ale Clavish niewiele wnosi do utworu, zanim Youngs Teflon, Rimzee i Tiny Boost imponują swoim doświadczeniem weteranów.

Warto przeczytać!  Ab-Soul z udziałem JAY-Z? Soulo dokucza funkcji Hova w nowym albumie „Herbert”

Po przycięciu Rap Game Awful ma w sobie zadowalający wysiłek, głównie wtedy, gdy raper łapie rytm. Jednak Clavish wciąż szuka tego, co sprawi, że słuchacze będą do niego wracać. Jego historia wciąż czeka na opowiedzenie, co w naturalny sposób zwiększy jego obecność przed mikrofonem.

6 / 10

Najlepsze utwory: „4 of Us”, „NRF Freestyle”, „Osoba publiczna”, „Rocket Science”

Źródło