Reparacje dla czarnych mieszkańców San Francisco mogą wynieść 5 milionów dolarów, jeśli propozycja zostanie przyjęta

Aktualności – 1 dzień temu

Eliasza C. Watsona

Elijah Watson jest redaktorem ds. wiadomości i kultury w Okayplayer. Kiedy…

Odszkodowania dla czarnych mieszkańców San Francisco mogą wynieść 5 milionów dolarów, jeśli propozycja zostanie zaakceptowana

Źródło zdjęcia: Carolyn Cole / Los Angeles Times za pośrednictwem Getty Images

Złożona przez Afroamerykański Komitet Doradczy ds. Odszkodowań SF propozycja dałaby 5 milionów dolarów uprawnionym czarnoskórym mieszkańcom miasta.

Afroamerykański Komitet Doradczy ds. Odszkodowań (AARAC) w San Francisco przedstawił w zeszłym miesiącu propozycję, która zapewni uprawnionym czarnoskórym mieszkańcom jednorazową płatność w wysokości 5 milionów dolarów, jeśli zostanie przyjęta.

W raporcie z SFist komisja niedawno udostępniła swój pierwszy projekt zaleceń dotyczących rekompensaty finansowej dla czarnoskórych mieszkańców, z których jedną jest proponowana płatność w wysokości 5 milionów dolarów. W projekcie stwierdza się, że kwota ta mogłaby pokryć „straty ekonomiczne i związane z możliwościami, które wspólnie ponieśli mieszkańcy Black San Franciscans w wyniku zarówno celowych decyzji, jak i niezamierzonych szkód utrwalonych przez politykę miasta”.

Warto przeczytać!  Diddy odnosi się do związku z Yung Miami: „Ona nie jest moją poboczną laską”

„Chociaż ani San Francisco, ani Kalifornia nie przyjęły formalnie instytucji niewolnictwa majątkowego, zasady segregacji, białej supremacji oraz systematycznych represji i wykluczenia Czarnych zostały skodyfikowane poprzez działania prawne i pozaprawne, kodeksy społeczne i egzekwowanie prawa”, projekt stany.

Według SFist, aby mieszkaniec mógł się kwalifikować, „albo a) urodził się w San Francisco w latach 1940-1996; b) może udowodnić, że jest potomkiem kogoś zniewolonego przez niewolnictwo majątkowe w USA przed 1865 r.; lub c) mieszka w SF od ponad 13 lat i jest kimś lub jest bezpośrednim potomkiem kogoś uwięzionego w wyniku nieudanej wojny z narkotykami”.

„Ten proces reparacji daje nam szansę przyjrzenia się wielu sposobom, nie tylko ekonomicznym, naprawienia szkód” – powiedział wiceprzewodniczący AARAC Tinisch Hollins w oddzielnym raporcie z The San Francisco Chronicle. „I chociaż San Francisco przyjęło politykę, która dotyka dziedzictwa niewolnictwa, potrzebowaliśmy czegoś, co pozwoliłoby oszacować tę szkodę”.

Warto przeczytać!  Sesja na żywo z Trace Austin, wschodzącym muzykiem i rzecznikiem ds. walki z nękaniem

Jednak minie trochę czasu, zanim zostanie podjęta decyzja, a komisja przedłoży ostateczną propozycję władzom miast w czerwcu. Oprócz tego zalecenia SFist odnotował inne sugestie przedstawione przez komisję, w tym zobowiązanie miasta do podniesienia zarobków wszystkich czarnoskórych mieszkańców o niskich dochodach do mediany obszaru przez 250 lat, a także wybaczenie kart kredytowych, pożyczek studenckich i / lub dług hipoteczny domu.

Odkąd pojawiła się wiadomość o propozycji, konserwatywne i prawicowe media oraz politycy wypowiadali się o niej lekceważąco. Republikański kongresmen z Florydy Byron Donalds nazwał tę propozycję „wyraźnie niesprawiedliwą” i oskarżył demokratycznych przywódców miasta o próbę „dalszego podziału wyborców pod pretekstem równości rasowej”.

Źródło