Senator Kirsten Gillibrand zabezpiecza 3 miliony dolarów finansowania dla Universal Hip Hop Museum

#image_title

Polecany film HipHopWired

BLISKO

Źródło: Johnny Nunez/Getty

The Uniwersalne Muzeum Hip Hopu będą mogli rozwijać swoją misję w nadchodzących latach. senator Kirsten Gillibrand zapewnił instytucji finansowanie w wysokości 3 milionów dolarów.

Jak donosi News One, amerykańska senator Kirsten Gillibrand ogłosiła, że ​​w pakiecie zbiorczym na koniec roku zabezpieczyła 3 miliony dolarów na budowę Universal Hip Hop Museum, które rozpoczęło działalność w południowym Bronksie w maju 2021 roku i ma zostać otwarte w maju 2021 roku. 2024. Oczekuje się, że omnibus przejdzie przez Kongres i zostanie podpisany w tym tygodniu.

Universal Hip Hop Museum ma stać się ośrodkiem turystycznym honorującym wpływ gatunku na sztukę, muzykę, modę, film, marketing i rozrywkę, upamiętniając pionierów, którzy zbudowali kulturę, takich jak Grandmaster Flash i Furious Five, DJ Kool Herc, Run DMC i Notorious BIG Środki pozyskane przez senatora Gillibranda zostaną przeznaczone na pomoc w wykańczaniu wnętrz powstającego obecnie obiektu w Bronx Point w dzielnicy „Boogie Down”.

Warto przeczytać!  Co porabiają Bryann T i Kingdom Muzic?

„Bronx był historycznym inkubatorem wielu wspaniałych gatunków muzycznych, od doo-wop po salsę, ale niewiele gatunków pozostawiło większy ślad w kulturze głównego nurtu niż muzyka hip hop” — powiedziała amerykańska senator Kirsten Gillibrand. oświadczenie. „To niesamowite, że to, co zaczęło się jako impreza w piwnicy 1520 Sedgwick Avenue, stało się światowym fenomenem, który dał początek artyzmowi i przedsiębiorcom, takim jak Jay-Z, Queen Latifah i 50 Cent. Ponieważ 50. rocznica hip hopu jest tuż za rogiem, jestem dumny, że zabezpieczyłem fundusze, aby pomóc Universal Hip Hop Museum celebrować wszystko, co piękne w kulturze hip-hopu”.

Zlokalizowane w dzielnicy, która dała początek temu gatunkowi muzycznemu, Universal Hip Hop Museum jest jedynym państwowym muzeum edukacyjnym, które skupia się na zachowaniu głębokiej muzycznej historii gatunku i celebrowaniu 5 elementów kultury hip-hopowej: emceeing, DJing, breakdance, graffiti i wiedza.

Warto przeczytać!  Julia Fox zaczęła spotykać się z Kanye Westem z nadzieją, że to „odwróci jego uwagę” od ścigania Kim Kardashian

Przekraczając bariery językowe, wiekowe, rasowe, geograficzne i społeczno-ekonomiczne, Hip Hop wyrósł z muzyki ulicznej „Nowego Jorku” z minimalnym słuchem radiowym, które dało głos bezdźwięcznym, do szczytów list przebojów Billboardu dzięki takim zespołom muzycznym, jak Drake, Nas , Kendricka Lamara i Lizzo, a także wpływał na inne gatunki, od muzyki pop, przez R&B, aż po heavy metal.

Więcej informacji o Universal Hip Hop Museum można znaleźć tutaj.

Źródło