Skyzoo i inni faceci – umysł świętego | Recenzja

#image_title

Jedenasty album studyjny Skyzoo, The Mind Of A Saint – wyprodukowany w całości przez The Other Guys – zagłębia się w najskrytsze myśli Franklina Sainta, głównego bohatera przebojowego programu FX Snowfall, który śledzi wczesne etapy epidemii cracku w Los Angeles. Angeles na początku lat 80.

„Tworząc ten album, chciałem zrobić coś, co kreatywnie naciśnie guzik. Coś, co służyło celowi, próbując zrozumieć obie strony ogrodzenia, które reprezentuje. Pomysł na fikcyjną postać, Franklina Sainta, i jakie mogą być jego najskrytsze myśli, gdy ma do czynienia z fikcyjnym światem, w którym się uwięził. To, co sprawia, że ​​jest tak intrygujący, to fakt, że jego postać i jego świat są zwierciadłami czasu i EDA, które naprawdę się wydarzyły. Narodziny jednego z najbardziej uzależniających narkotyków na świecie i jego wpływ na życie, które pozornie może nigdy nie umrzeć. Era cracku była jednym z najgorszych rozdziałów w historii czarnej Ameryki.

Warto przeczytać!  Chief Keef świętuje 10 lat swojego przełomowego debiutu „Finally Rich (Complete Edition)”

Używanie serii „Snowfall” jako narzędzia do zagłębiania się w obie strony było naprawdę fascynujące dla emcee. To projekt, który jest warstwowy ponad miarę. Jeśli nigdy nie widziałeś Snowfall, pomyślisz, że to naprawdę świetny album, ale jeśli jesteś zagorzałym fanem Snowfall, naprawdę poczujesz się tak, jakby Franklin, skonfliktowany chłopiec-geniusz, który stał się milionerem i karierą przestępcy, naprawdę to zrobił. podnieś długopis i notatnik, aby napisać historię swojego życia na łóżku bitów. To był jeden z najbardziej intensywnych projektów, jakie kiedykolwiek napisałem. Pomysł zostania fikcyjną postacią, która przedstawia rzeczywiste wydarzenia z prawdziwego życia, upewniając się, że trafi w każdy szczegół, zarówno z serialu, jak iz naszego prawdziwego świata, był pisarską pracą jak żadna inna. Jestem zaszczycony, że mogłem to zrobić, i jestem zaszczycony, że The Other Guys zaufali mi, że wyszedłem z pudełka i naprawdę przesunąłem kopertę z tym. Ciesz się i pamiętaj, jak mówiono nam w latach 80.: po prostu powiedz nie”. – Podniebne zoo

Warto przeczytać!  Diddy napina swój brytyjski akcent po tym, jak Giggs nauczył go brytyjskiego slangu

Po swoim debiucie Cloud 9: The 3 Day High z 2006 roku (wspólny album z producentem 9th Wonder z Północnej Karoliny), Skyzoo stworzył jedną z najbardziej spójnych dyskografii w grze. The Salvation (2009), Live From The Tape Deck (z Illmind, 2011), A Dream Deferred (2012), Barrel Brothers (z Torae, 2014), Music For My Friends (2015), The Easy Truth (z Apollo Brown, 2016), In Celebration Of Us (2018), Retropolitian (z Pete’em Rockiem, 2019) i All The Brilliant Things (2021) to świetne albumy hip-hopowe, a The Mind Of A Saint to kolejny klejnot w koronie Skyzoo.

Dogłębna znajomość programu Snowfall lub sytuacji w Los Angeles lat 80. nie jest konieczna, aby cieszyć się The Mind Of A Saint – elegancka, jazzowa i soulowa produkcja boom-bap zapewnia przyjemne wrażenia słuchowe niezależnie od znajomości materiał źródłowy, który posłużył jako inspiracja dla albumu. To powiedziawszy, pisarstwo Skyzoo po mistrzowsku oddaje doświadczenia i przemyślenia Franklina Sainta na temat świata, w którym żyje – Skyzoo sprawia, że ​​koncepcja działa. Jego gra piórkowa i przepływy są tak silne jak zawsze, a wielowarstwowa narracja urzeka od początku do końca. The Mind Of A Saint to kolejny zwycięzca Skyzoo.

Warto przeczytać!  Drake pokonuje Eminema i zostaje najwyższym certyfikowanym singlem w historii RIAA z 184 milionami

Źródło