Skyzoo zabiera nas w podróż po „The Mind of a Saint” (recenzja albumu)

#image_title

To ósmy pełny album Skyzoo, weterana z Brooklynu. Pojawiając się w podziemiu przy Cloud 9: The 3 Day High wyprodukowanym przez 9th Wonder, nadal wyrabiał sobie markę dzięki długiej, ale bardzo spójnej dyskografii. Najważniejsze to The Salvation, !llmind wyprodukował Live from the Tape Deck, A Dream Deferred, Music for My Friends, Apollo Brown wyprodukował The Easy Truth, In Celebration of Us i mój ulubiony: Pete Rock wyprodukował Retropolitan. Ostatni raz słyszeliśmy od Sky półtora roku temu, kiedy porzucił All the Brilliant Things o tematyce gentryfikacyjnej, ale powraca, by poświęcić The Mind of a Saint jednemu z moich ulubionych programów przed ostatnim sezonem w przyszłym miesiącu: Snowfall .

„Eminent Domain” to jazzowy boom bap otwierający, zachęcający do zobrazowania możliwości poprzez przepisanie zasad, podczas gdy „Views from the Valley” obiera bardziej uduchowioną ścieżkę dźwiękową, uznając, jak anioły wyglądają inaczej po drugiej stronie miasta. „Panthers & Powder” przywraca jazz z kilkoma kopnięciami i werblami podziwiającymi piękno w tym wszystkim, prowadząc do przestronnego „Straight Drop”, mówiącego o tym, jak Bóg jest w mieście, kiedy się wspinają.

Warto przeczytać!  Chrześcijańskie piosenki rapowe spadają [September 30th] (Posłuchaj tutaj)

Idąc dalej z „100 do 1”, Sky przyznaje, że ma więcej do powiedzenia niż kilka 16 taktów i haczyk tutaj mówiący, że najlepiej jest zachowywać się tak, jakbyś nie wiedział, podczas omdlewającego rytmu z kilkoma trąbkami na czele w natchniony fortepianem „Bodies!” otwarcie o tym, że wszyscy, których Franklin do tej pory zabił, zasługiwali na śmierć. „The Balancing Act” łączy w sobie rogi i nucące wokale, mówiące o byciu typem mesjasza, podczas gdy „Brick by Brick” powraca do bum bapu, kopiąc to zewnętrzne gówno po raz pierwszy. Przedostatni utwór „Apologies in Order” jest ujmującym listem otwartym z rytmem, który ma lśniącą jakość, a „Purity” jest uroczystym 7-minutowym bliższym mówieniem o zostaniu wyrocznią.

Warto przeczytać!  Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 i Too $hort spotykają się, by wydać swój nowy album studyjny, Snoop Cube, 40, $hort

Zawsze istniało źródło inspiracji dla każdego zbioru prac, które opublikował Skyzoo i to niesamowite, jak on nadal jest konsekwentny po tych wszystkich latach, ponieważ nie rozumiem, jak ktoś, kto ma rozsądną ilość miłości do hip hopu i Snowfall nie polubiłby tego albumu. Doskonale oddaje najskrytsze myśli Franklina Sainta, gdy ma do czynienia ze światem, w którym jest uwięziony, oraz produkcją grającą konwencjonalne hybrydy jazzu i boom bapu, za które go poznaliśmy i pokochaliśmy.

Ocena: 8/10

Źródło