Smoke DZA i Curren$y dostarczają „Park Bench Blues”

Pomimo wydania w październiku solidnego 8-utworowego projektu zatytułowanego 10,000 HRS, ten nowojorski raper miał w tym roku o wiele więcej godzin do wykorzystania. Smoke DZA powrócił z nowym singlem „Park Bench Blues” z udziałem Curren$y z New Orleans. Obaj są częstymi współpracownikami; ostatnim utworem, który nam dali, był „Wish Upon A Star” z 10 000 HRS. W tej nowej piosence obaj raperzy kierują się powściągliwym samplem fletu, zwieńczonym dopasowaną twardą perkusją.

LONG BEACH, CA – 28 kwietnia: Raper Smoke DZA bierze udział w festiwalu Smokers Club w The Queen Mary 28 kwietnia 2018 r. w Long Beach w Kalifornii. (Zdjęcie autorstwa Scotta Dudelsona/Getty Images)

Tym, którzy nie znają twórczości DZA, polecamy projekty z tego roku, takie jak Mood Swings with Real Bad Man. Tam pokazuje swoje zamiłowanie do mglistych przepływów, sugestywnych opisów i wyszukanych schematów rymów. Ponadto ma tendencję do wybierania różnych stylów produkcji dla różnych utworów. 38-latek brzmi tak samo dobrze w rytmie trapowym „Park Bench Blues”, jak i w bitach bez perkusji.

Warto przeczytać!  Nick Young i Michael Rapaport dyskutują o dramacie Jaylena Browna

Co więcej, ten utwór jest fascynującą syntezą oldschoolowych sampli i bardziej współczesnej i klimatycznej produkcji trap. Oba elementy są minimalistyczne i surowe w miksie, bez przytłaczania drugiego. Melodiczna pętla instrumentów dętych drewnianych nie zmienia się, ale jest wystarczająco przyjemna dla ucha, by zostać. Co więcej, wspaniale kontrastuje z głębokim basem, który pojawia się w zwrotkach Curren$y’ego. Dodatkowo werble i minimalne hi-haty są niewiarygodnie ostre, z tonami, które przecinają resztę utworu.

Tymczasem Smoke DZA i Curren$y dostarczają kilka wyluzowanych wersetów, które przeplatają się z ulicznymi tematami. Pochodzący z Nowego Orleanu pojawia się z nieco bardziej agresywną energią, gdy jego rytmy i rymowanki ewoluują i przekształcają się w siebie. Z drugiej strony DZA dostarcza kilka żywych pasków chwastów, bardziej wyważony przepływ i bezpośrednie puenty. „Łapanie paczek takich jak Odell” to jeden z kilku klejnotów posypanych w utworze. Wraz z nadchodzącym nowym wspólnym albumem z Big KRIT, Girl Talk i Wiz Khalifa, z pewnością zdobędziemy ich więcej.

Warto przeczytać!  Więcej zwolnionych członków YSL

Ale co sądzisz o tym utworze. Możesz sprawdzić „Park Bench Blues” Smoke DZA z udziałem Curren$y w preferowanej usłudze przesyłania strumieniowego. Zobacz też więcej wyróżniających się pasków poniżej i bądź na bieżąco z HNHH, aby uzyskać najlepsze nowe wydawnictwa rapowe.

Cytowane teksty

Ja i garnek z najwyższej półki, to historia miłosna,
Puff-puff w Cullinans, poruszający luksus,
Za każde dwieście, które zarobię, muszę włożyć 40,
Niech dwie M zaoszczędzą czas, kiedy dotknę 40