Sprawa morderstwa Nipsey Hussle: Eric Holder odrzucił ofertę zmniejszenia liczby wyroków skazujących za morderstwo pierwszego stopnia

#image_title

Sędzia formalnie odrzucił ofertę Erica Holdera, aby zmniejszyć jego wyrok skazujący z morderstwa pierwszego stopnia do mniejszego zarzutu.

Holder i jego adwokat pojawili się w poniedziałek w sądzie w celu wydania wyroku. Jednak sędzia ustanowił prawo, gdy doszło do wniosku o zmniejszenie skazania za morderstwo pierwszego stopnia do morderstwa drugiego stopnia lub dobrowolnego spowodowania śmierci, według Fox11.

LOS ANGELES, KALIFORNIA – 09 LUTEGO: Nipsey Hussle przybywa na BRUNCH 2019 Roc Nation 9 lutego 2019 r. w Los Angeles w Kalifornii. (Zdjęcie: Amanda Edwards/Getty Images)

Oprócz próby obniżenia opłaty, sędzia Sądu Najwyższego Los Angeles, H. Clay Jacke, odrzucił również możliwość nowego procesu. Adwokat Holdera złożył wcześniej wniosek o nowy proces. Sędzia odroczył wydanie wyroku dla Holdera na 22 lutego 2022 r.

Warto przeczytać!  Publiczna edukacja dotycząca konopi indyjskich jest gorącym tematem przeglądu kanadyjskiej ustawy o konopiach indyjskich

W lipcu ława przysięgłych uznała Holdera za winnego morderstwa pierwszego stopnia Nipseya Hussle’a. Ponadto ława przysięgłych skazała również Holdera za dwa zarzuty usiłowania dobrowolnego zabójstwa, jeden zarzut posiadania broni palnej przez przestępcę oraz napaść z bronią palną.

Podczas procesu adwokat Holdera wyjaśnił, że jego klient zastrzelił Nipseya Hussle’a podczas „żaru namiętności”. Jeśli pamiętasz, incydent miał miejsce po tym, jak kalifornijski raper publicznie nazwał go kapusiem. Adwokat Holdera wyjaśnił, że zarzuty zabójstwa są bardziej odpowiednie niż morderstwo pierwszego stopnia. Powiedział, że działania Holdera były wynikiem „impulsu i pochopności”.

Mimo to ława przysięgłych uznała Holdera za winnego celowego użycia broni palnej w celu spowodowania poważnych obrażeń ciała ofiary.

Warto przeczytać!  Najpopularniejsze utwory instrumentalne EP3, listopad 2022 r

Śmierć Nipseya Hussle’a wstrząsnęła całym światem. Raper zmarł 31 marca 2019 roku po tym, jak został trafiony kulami. Lekarz sądowy, który zeznawał w procesie, powiedział, że kula przebiła prawy brzuch Nipseya i przecięła mu rdzeń kręgowy. Gdyby przeżył postrzał, Nipsey zostałby sparaliżowany w dolnej części ciała.

Będziemy was informować o dalszych aktualizacjach dotyczących skazania Erica Holdera za zabójstwo Nipseya Hussle’a.

[Via]