The Roots Drop Chcesz więcej?!!!?!?! Album – Dzisiaj w hip-hopie

#image_title

XXL świętuje 50 lat hip-hopu tym momentem:

17 stycznia 1995: Legendarna grupa hip-hopowa z Filadelfii, The Roots, zadebiutowała w wytwórni major wydając swój drugi album, Do You Want More?!!!??!, 17 stycznia 1995 roku nakładem DGC/Geffen Records.

Ten 16-utworowy album prezentuje wyrafinowaną muzykalność zespołu Philly w zakresie hip-hopu i jazzu, czyniąc go kwintesencją albumu fusion. Przed wydaniem projektu The Roots wydali swój główny singiel „Distortion to Static”, a następnie „Proceed”, „Mellow My Man” i „Silent Treatment”.

Biciem serca albumu jest wciągająca i uduchowiona instrumentacja na żywo, która zapewnia poczucie muzycznej podróży. Wśród producentów wspierających zespół Illadelph są Scott Storch, Grand Negaz i AJ Shine, a także członek Roots, perkusista Questlove, niezwykły autor tekstów Black Thought, nieżyjący już rymista Malik B i beatboxer Rahzel.

Warto przeczytać!  DB.Boutabag – Cały ten blues (teledysk)

Album płynie jak jedna spójna jam session, uzupełniona o obracające się drzwi przyjaciół, muzyków i poetów słowa mówionego. W czasach, gdy połączenie jazzu i hip-hopu uważano za nową granicę, The Roots podbijali terytorium jak starzy profesjonaliści. Album osiągnął 22 miejsce na liście Billboard’s Top R&B/Hip-Hop Albums w tygodniu rozpoczynającym się 4 lutego 1995 r., a 15 listopada 2015 r. uzyskał status złotej płyty od Recording Industry Association of America (RIAA).

Teraz, po 28 latach od wydania, The Roots Do You Want More?!!!?!?! jest uważany za klasyczny album hip-hopowy, który znakomicie przesunął granice liryzmu i muzykalności na żywo.

Obejrzyj teledysk The Roots do utworu „Distortion to Static” poniżej

Obejrzyj teledysk „Proceed II” The Roots (z udziałem Roya Ayersa) poniżej

Posłuchaj utworu The Roots „Silent Treatment (Black Thought’s ’87 And Yours Mix)” poniżej

Zobacz serię najlepszych albumów w hip-hopie

Który jest Twoim ulubionym?

Warto przeczytać!  Janet Jackson i Ludacris ruszają w trasę koncertową „Together Again”.

Źródło