Travis Scott ma uhonorować zmarłego Virgila Abloha występem na Mirror Mirror Festival

Niech żyje Virgil Abloh: Po pierwszej rocznicy śmierci projektanta mody i przedsiębiorcy, niektóre z największych nazwisk w muzyce spotykają się, aby kontynuować jego dziedzictwo.

Jako twórcza siła napędowa w modzie, sztukach wizualnych i muzyce, Art Basel będzie gospodarzem inauguracyjnego festiwalu Mirror Mirror, aby uhonorować życie zmarłego innowatora kultury. Jednodniowe wydarzenie odbędzie się 3 grudnia w FPL Solar Amphitheatre w Miami na Florydzie.

Festiwal, którego kuratorem jest Benji B, skupi się na mieszance pasji Abloha, w tym na muzyce. Towarzyszący koncertowi zagrają byli partnerzy we współpracy Travis Scott i Skepta. Chociaż nie jest to pierwszy występ Travisa Scotta od czasu tragicznego zeszłorocznego AstroWorld, w oparciu o związek, jaki ta para miała za życia Virgila, ten wydaje się być najbardziej emocjonalny.

Warto przeczytać!  Lizzo „bardzo zraniona” komentarzami, że tworzy muzykę dla białych ludzi

Dodatkowi wykonawcy to Yves Tumor, Pedro, Venus X, BAMBII, Rampa i Acyde. Kurator festiwalu Benji B będzie również dzielić scenę z prezentowanymi muzykami dla gościnnego setu DJ-skiego.

Według strony internetowej festiwalu, cały zysk netto uzyskany z daniny zostanie przeznaczony na uruchomienie Fundacji Virgila Abloha w przyszłym roku.

Aby kupić bilety na Mirror Mirror Festival, kliknij tutaj.