Twitter usuwa ostrzeżenia o dezinformacji dotyczącej COVID

Na Twitterze wciąż się trzęsie, a Elon Musk nie zwalnia tempa. Platforma dostosowywała się po utracie tysięcy pracowników. Obejmuje to kilku dyrektorów najwyższego szczebla, którzy zostali zwolnieni, zwolnieni lub opuścili swoje stanowiska po przejęciu Muska. Pojawiły się obawy, że Twitter stanie się niesprawnym portalem dla wszystkich, gdy szef Tesli zacznie wykonywać ruchy. W końcu niektórzy uważają, że krytycy mieli rację.

Musk egzekwuje nowe strategie, które nie wszyscy zaakceptowali. Był niebieski czek weryfikacyjny, który użytkownicy mogli kupić za miesięczną opłatą, a teraz CNBC twierdzi, że Musk rezygnuje z ostrzeżenia o dezinformacji COVID-19.

Czy Twitter powinien oferować ogólną amnestię zawieszonym kontom, pod warunkiem, że nie złamały prawa ani nie wysyłają rażącego spamu?

Warto przeczytać!  Krazy Music 2 oficjalnie spadnie 23 grudnia

— Elon Musk (@elonmusk) 23 listopada 2022 r

Czytaj więcej: Dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, przekazuje 1 miliard dolarów kapitału własnego na działania związane z pomocą w walce z COVID-19

Pandemia koronawirusa w 2020 r. zatrzęsła światem. Na całym świecie pojawiły się aktualizacje i wkrótce użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli udostępniać informacje oparte na spiskach. Kilka aplikacji społecznościowych zaimplementowało ostrzeżenia o postach, które wspominały o COVID, ale według nowej aktualizacji z Twittera, to już przeszłość. Posty udostępniające zwodnicze informacje o stanie zdrowia nie będą już oznaczane jako potencjalnie fałszywe informacje.

Ponadto Musk został potępiony za umożliwienie niektórym problematycznym użytkownikom powrotu na platformę. Kanye West i były prezydent Donald Trump znosili stałe lub tymczasowe zakazy korzystania z Twittera, ale Musk dał jasno do zrozumienia, że ​​ma dla nich miejsce, jeśli zechcą.

Warto przeczytać!  Szef DCEU, Honcho James Gunn, anuluje „Wonder Woman 3”

Ludzie przemówili.

Amnestia zaczyna się w przyszłym tygodniu.

Głos ludu, głos Boga.

— Elon Musk (@elonmusk) 24 listopada 2022 r

Czytaj więcej: Elon Musk mówi, że będzie miał ostatnie słowo, aby unieważnić Radę Moderacji Treści na Twitterze

CNBC informuje również, że Twitter przywrócił około 62 000 kont, które zostały zbanowane. Musk twierdzi, że te posunięcia są częścią większej strategii wolności słowa. Jednak eksperci twierdzą, że to tylko nasila dezinformację i mowę nienawiści.

Podobno Twitter stracił również kilku głównych reklamodawców, odkąd Musk został szefem. Przyszłość platformy jest niejasna, ale z pewnością będzie to inna przestrzeń, niż wielu przyzwyczaiło się w ostatnich latach.

[via]